Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Legacy Esports, OPL Split 2 şampiyonu oldu!

Legacy Esports, OPL Split 2 şampiyonu oldu!

Finalde rakibi ORDER'ı 3-1 ile geçen Legacy Esports, OPL Split 2 şampiyonu olarak Worlds biletini kaptı.

Kurduğu beşliyle geçtiğimiz mevsim şampiyonluğa uzanan Legacy Esports Split 2 öncesi orta koridora Halo'yu transfer etti ve rotasyonu genişletti. Birbirleriyle uyumlu oyuncular bu mevsim de normal sezonu lider tamamlamayı başardı. Playoff'lara ikinci turdan başlayan Legacy, ORDER'ı 3-1 ile geçerek finale yükseldi ve finalde aynı rakiple bir kez daha karşılaştı, sonuç değişmedi. ORDER'ı bir kez daha 3-1 ile geçen ekip kupayı kaldırdı ve Worlds 2020 Ön Eleme Aşaması'nda boy gösterme hakkı kazandı.

Legacy Esports normal sezonda çıktığı 21 maçta 17 galibiyet 4 mağlubiyet aldı ve lider bitirdi. ORDER ise 15 galibiyet 6 mağlubiyetle ikinci sıraya yerleşti. Legacy playoff'ların ilk turunu bay geçerken ORDER normal sezon dördüncüsü Pentanet GG'yi 3-1 mağlup etti. İkinci turda karşılaşan ekiplerden Legacy seriyi kazanıp direkt olarak finale yükselirken ORDER Chiefs eSports CLub'ın rakibi oldu. Chiefs'i 3-1 ile geçen ekip finale çıktı ancak kupayı kaldıramadı. Playoff'larda oynanan altı serinin beşi 3-1'lik sonuçla bitti.

Serinin ilk maçını mazanan tarafı Legacy Esports oldu. İkinci maçta bu durum değişti ve ORDER seriye ortak oldu. Üç ve dördüncü maçta Vadi'ye ağırlığını koyan Legacy Esports, rakibini mağlup etmeyi başararak kupaya uzandı.