Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri CK 2020 Yaz Mevsimi Finali’nde tanıdık yüzler!

CK 2020 Yaz Mevsimi Finali’nde tanıdık yüzler!

Yarı finalde Pilot ve Crown'lı OZ Gaming'i 3-0 ile geçen Awesome Spear, finalde Jin Air Green Wings'in rakibi oldu. Awesome Spear kadrosunda daha önce ülkemizde forma giymiş Crush, cepted ve Zzus yer alıyor.

Bu mevsim son kez klasik mevsimde oynanan Kore'de CK Playoff'larının son aşamasına gelindi. Normal sezonu ilk dört sırada tamamlayan Jin Air Green Wings, Awesome Spear, OZ Gaming ve RunAway playoff'lara katılma hakkı kazandı. Normal sezonu ilk sırada tamamlayan JAG direkt olarak finale yükselirken playoff'ların ilk turunda RunAway'i geçen OZ Gaming yarı finalde Awesome Spear ile eşleşti ancak Vadi'den mağlup ayrıldı. Bunun sonucunda finale çıkan Awesome Spear, Jin Air Green Wings'in rakibi oldu. 

İlk turda RunAway'i 3-1 ile geçen OZ Gaming, ikinci turda rakibi Awesome Spear'a diş geçiremedi ve Vadi'den 3-0 mağlup ayrıldı. Lig sistemine göre normal sezonu ilk sırada bitiren direkt finale, ikinci sırada bitiren ekip yarı finale, üç ve dört ise çeyrek finale kalıyor. Bu sonuçların ardından finalde Jin Air'ın rakibi olmayı başaran Awesome Spear kupayı kaldırmak için rakibini mağlup etmeye çalışacak.

Daha önce Royal Youth forması giyen Pilot ve ünlü orta koridor Crown'ın takımı OZ Gaming, finale yükselmeyi başaramadı. Diğer tarafta ise kaybettikleri takım Awesome Spear kadrosunda daha çnce Türkiye'de boy göstermiş üç isim yer alıyor. Bir dönem Dark Passage forması giymiş olan Crush, Royal Bandits ile final oynayan Cepted ve YouthCrew'da oynayan Zzus. Bu ekipler ve oyuncuların dışında Frozen'ın koçluğunu yaptığı hyFresh Blade ise playoff potasına girmeyi başaramamıştı.