Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri TBF öncesi oyuncu istatistikleri!

TBF öncesi oyuncu istatistikleri!

TBF 2020 öncesinde iki takımın da belirli alanlarda öne çıkanlarını sizler için derledik!

2020 sezonunun sonu yaklaşıyor. Neredeyse bütün engeller aşıldı ve maç zevki kaldığı yerden devam etti. Bütün gözler ise finale dikildi. Kurduğu kadroyla TBF'ye çıkması en muhtemel ekipler arasında gösterilen Papara SuperMassive ve mükemmel bir "underdog" hikayesine imzasını atan 5 Ronin, 5 Eylül Cumartesi günü kozlarını paylaşacak. Biz de girilen son viraj öncesi iki takımın istatistiklerle ön plana çıkan oyuncularını sizler için derledik. İstatistiklerde normal sezon performansları dikkate alınmıştır.

KDA LİDERİ – Bolulu

Papara SuperMassive'in orta koridor Bolulu, en iyi orta koridor ödülünü alamasa da yakaladığı 8.8 KDA ile bu iki takım arasında en yüksek KDA istatistiğiyle ön plana çıkıyor. Başarılı orta koridor bu mevsim çıktığı 14 maçta 5 kez tercih ettiği Zoe ve 4 kez seçtiği Galio ile harikalar yarattı. Zoe ile 5 maçta 4 kez kazandı, Galio ile oynadığı 4 maçın tamamında galibiyet yazısını gördü. Bolulu'nun bireysel performansı Papara SuperMassive'in TBF'ye ulaşmasındaki en büyük etkenlerden biri oldu.

İLK KAN KATKISI – Robin

5 Ronin'in en büyük silahlarından biri olan Robin, bu mevsim çıktığı 18 maçta %61.6'lik ilk kan katkısıyla takımının erken oyunda yakaladığı üstünlüğün altına imzasını attı. Ormancı, Akademi Ligi'nde forma giydikten sonra bu mevsim başında 5 Ronin ile imzaladı ve beklentilerin bir hayli üstünde performanslar sergiledi. Robin bu iki takım arasında ilk kan katkısında en tepede yer alıyorken genel lige bakıldığında 4. sırada. Tabii ilk üç sıradaki oyuncular 2 veya 1 maç oynarken Robin tam 18 maçta forma giydi. Yani mevsimin büyük çoğunluğunda oynamış oyuncular arasında ilk sıraya yazabiliriz.

BİRE BİR SKORU – Oncan

Papara SuperMassive Akademi'de bir mevsim geçirdikten sonra direkt olarak 5 Ronin'in radarına giren Oncan, normal sezonda oynadığı 18 maçta rakiplerini bire birde tam 11 kez öldürmeyi başardı. Ligde bu istatistiğin en tepesini Blue ile paylaşan genç oyuncu ilk mevsiminde geleceğinin ne kadar parlak olduğunu gösterdi. Özellikle Camille performansları izlemeye değerdi.

SKOR KATKISI – Umut

Robin gibi 5 Ronin'in en büyük silahlarından biri olan Umut, oynadığı 18 maçta takımının aldığı skorların %75.7'sine adını yazdırdı. 4.3 KDA ile oynayan orta koridor aldığı skorlar ve yaptığı asistlerle 5 Ronin için takım savaşlarının en önemli halkalarından biri haline geldi. SuperMassive orta koridoru Bolulu ise listede %75.5 ile Umut'un hemen arkasında geliyor.

ORTALAMA ASİST – SnowFlower

Papara SuperMassive'in Koreli desteği SnowFlower, çıktığı 14 maçta ortalama 9.2 asist yaparak iki takım arasında liderliği kaptı. Tecrübeli oyuncunun şampiyon havuzu bu mevsim SuperMassive'in bir hayli işine yaradı. SnowFlower'ın bu mevsim ulaştığı en yüksek asist sayısı 16 olurken en düşük ise Fenerbahçe mücadelesinde aldığı 3 asist oldu. 5 Ronin'in destek oyuncusu Brolia ise 18 maçta 7.3 asist ortalaması yakaladı.