Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 5 Ronin ve Papara SuperMassive, TBF’ye yükselmeyi başardı!

5 Ronin ve Papara SuperMassive, TBF’ye yükselmeyi başardı!

Yarı finalde fastPay Wildcats'i 3-2 ile geçen 5 Ronin ve Galakticos'u 3-0 mağlup eden Papara SuperMassive, TBF 2020'de karşı karşıya gelecek.

VFŞL'de 2020 sezonunun en heyecanlı dönemine giriş yaptık. Normal sezon maçlarının tamamlanmasının ardından playoff'lara geçildi ve bu hafta yarı final mücadeleleri oynandı. 5 Ronin, normal sezon lideri fastPay Wildcats'e karşı sürpriz bir galibiyet alarak tarihinde ilk kez TBF'ye yükseldi. Diğer eşleşmede ise Galakticos'u 3-0'lık skor ile rahatça geçen Papara SuperMassive bir kez daha TBF oynama hakkı kazandı. Final mücadelesi 5 Eylül Cumartesi tarihinde oynanacak.

Mevsimin başında kurduğu kadroyla eleştiri oklarının hedefi olan 5 Ronin'in playoff'lara bile kalamayacağı yorumları yapıldı. Bu yorumların aksine muazzam performanslar sergileyen Exorant'ın öğrencileri Oncan, Robin, Umut, Husky Rider ve Brolia normal sezonda 10 galibiyet 8 mağlubiyet alarak 4. sıraya yerleşti. Çeyrek finalde Dark Passage'ı 3-1 ile geçen ekip yarı finalde bu sezonun favorisi fastPay Wildcats'in rakibi oldu. Çekişmeli geçen serinin ardından 3 maç kazanmayı bilen ekip finale yükseldi.

Papara SuperMassive ise çeyrek final mücadelesinde Beşiktaş Esports'u 3-1 ile geçmeyi bildi. Bugün oynanan yarı final maçında Galakticos karşısında zorlanmayan ekip istediği şampiyonları seçip doğru oyun planını uygulayarak rakibini 3-0 mağlup etti. Bu sonuçla birlikte final eşleşmesi netleşti.

Papara SuperMassive ve 5 Ronin arasında oynanacak TBF'yi 5 Eylül Cumartesi günü izleyebileceğiz.