Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LEC’de mevsimin koçu belli oldu!

LEC’de mevsimin koçu belli oldu!

MAD Lions koçu James "Mac" MacCormack, LEC 2020 Bahar Mevsimi'nde Mevsimin Koçu ödülünün sahibi oldu.

LEC'de oyun bilgisi yüksek çok başarılı koçlar yer alıyor. G2 Esports koçu Grabbz, Excel Esports'tan Youngbuck, Fnatic'in çiçeği burnunda ismi Mithy ve Origen'in başındaki Guilhoto bunlardan sadece birkaç tanesi. Normal sezonun sona ermesiyle bu isimler arasında kimin Mevsimin Koçu ödülünü alacağı merakla bekleniyordu. Sonuç ise birçok taraftarı şaşırttı. Ödülün sahibi bu mevsim sürpriz bir performans sergileyen MAD Lions'tan James "Mac" MacCarmock oldu.

MAD Lions bu mevsim yeni ve genç oyunculardan kurulu bir kadroya sahip olmasına rağmen çok iyi iş çıkardı. Tabii bu performansın baş kahramanlarından biri koç Mac oldu. Birçok koça karşı iyi seçimler yapmayı başaran isim takımın Vadi'deki performansının önemli etkenlerinden birini oluşturdu. Mac geçtiğimiz 2 yılı Splyce bünyesinde geçirdi. Menajer olarak görev alan bundan önce Millenium ve Origen gibi takımların koçluğunu yapmıştı.

Sıralamaya göre Mac 64 puanla birinci, Mithy 61 puanla ikinci ve Grabbz 59 puanla üçüncü oldu. Mithy'nin de hakkını vermek lazım. İspanyol koç bu mevsim Fnatic'in başında gayet iyi işler başardı.