Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LCS Akademi Ligi Finali’ne çıkan takımlar belli oldu!

LCS Akademi Ligi Finali’ne çıkan takımlar belli oldu!

Evil Geniuses ve Cloud9, LCS 2020 Bahar Mevsimi Akademi Ligi Finali'nde boy gösterecek takımlar oldu.

Bu mevsim LCS'te Cloud9 fırtınası izledik. Akademi Ligi'nde de bu başarıyı yakalayan Cloud9, normal sezonda 14 galibiyet 4 mağlubiyet alarak ilk sırada geldi. Play-off'lara yarı finalden başlayan ekip TSM Akademi'yi 3-1 ile geçerek adını finale yazdırdı. Bir diğer finalist ise Korean Kid'in formasını giydiği Evil Geniuses Akademi oldu. EG, çeyrek finalde Team Liquid'i 3-0, yarı finalde ise Dignitas'ı 3-1 ile geçmeyi başardı.

Fudge, Inori, Palafox, K1ng ve Diamond'dan oluşan C9 beşlisi Reignover'ın oyun aklıyla bu yıl ipi göğüslemesi en muhtemel takım olarak görülüyor. Hem as takım hem de akademi takımın böyle bir başarı yakalamayı başaran organizasyon tarihinin en iyi mevsimlerden birini geçiriyor diyebiliriz. Alınan sonuçlar bunu kanıtlar nitelikte.

Evil Geniuses Akademi'de ise LCS geçmişi bulunan Brandini, AnDa, Deftly ve Matt'in yanında Lübnanlı oyuncu Giyuu bulunuyor. Giyuu, ligimizde Korean Kid ismiyle Team Aurora ve Beşiktaş Esports formaları giymişti. Yetenekli orta koridor vize sorunları nedeniyle çok fazla maç kaçırmasına rağmen takıma hızlıca adapte olmayı bildi. EG Akademi normal sezonda 11 galibiyet 7 mağlubiyet gördü ve 3. sırada geldi.

Final tarihi 17 Nisan olarak belirlendi. Bakalım şampiyon altın mevsimini geçiren Cloud9 mı, yoksa uzun bir aranın ardından Vadi'ye geri dönen Evil Geniuses mı olacak?