Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Excel Esports, kadroda değişiklikler olacağını duyurdu!

Excel Esports, kadroda değişiklikler olacağını duyurdu!

LEC temsilcisi Excel Esports, Yaz Mevsimi kadrosunda üst ve orta koridorda değişiklikler yapılacağını duyurdu.

Geçtiğimiz yılın başında LEC'ye katılan Excel Esports, 2019 yılında neredeyse vasat bir performans sergiledi. 10 ekibin mücadele ettiği Bahar Mevsimi'nde 9. sırada gelen takım Yaz Mevsimi'nde son sırada yer aldı. 2020 sezonuna girerken kadroda ve koç ekibinde belli başlı değişiklikler yapıldı. Bu sezon 7. sırada gelip play-off yarışına katılamayan Excel, Yaz Mevsimi kadrosu için şimdiden açıklama yaptı. Koç Youngbuck'ın sözlerine göre gelecek mevsim için üst ve orta koridorun değişeceği kesinleşti.

2019'da Expect, Caedrel, Exile, Jeskla, kaSing beşlisini duyuran Excel Esports, Bahar Mevsimi sonunda 5 galibiyet 13 mağlubiyet gördü. Yaz Mevsimi'nde kadro yapısı bozulmadı ancak Hjarnan ve Mickey takviyeleri geldi. 2020 sezonuna girerken Haritanın üst ve orta kısmında değişiklik yapılmadı. Expect, Caedrel ve Mickey sabit kalırken alt koridora Patrik ve Tore ikilisi transfer edildi.

Excel Esports geçtiğimiz yıla kıyasla daha iyi bir performans sergiledi ancak bu onları play-off potasına sokamadı. Gelecek mevsim ise Expect ve Mickey'nin değişeceği duyuruldu. İki yeni Koreli ya da tamamen Avrupalı oyunculardan kurulu bir kadro yapılanması görebiliriz.