Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Akademi Ligi’nde normal sezon tamamlandı!

Akademi Ligi’nde normal sezon tamamlandı!

Akademi Ligi 2020 Kış Mevsimi'nde normal sezon tamamlandı. fastPay Wildcats, Beşiktaş Esports, Team Aurora ve Papara SuperMassive play-off'lara kalan ekipler oldu.

VFŞL'nin geleceği olarak nitelendirilebilecek Akademi Ligi'nde 2020 sezonunun ilk yarısı tamamlanmak üzere. Normal sezonun sona ermesinin ardından play-off'lara kalan 4 takım belli oldu. Mevsimi domine eden fastPay Wildcats'in yanı sıra Team Aurora, Beşiktaş Esports ve Papara SuperMassive play-off'a katılmayı başardı. 5 Ronin, 1907 Fenerbahçe Espor, Dark Passage, Galakticos ve Royal Youth için ise Kış Mevsimi son buldu.

fastPay Wildcats bu mevsime damga vurdu. 15 galibiyet 1 mağlubiyet alan ekip açık ara lider oldu. İkinci Beşiktaş Esports 11 galibiyet 5 mağlubiyet, üçüncü Team Aurora ise 10 galibiyet 6 mağlubiyet aldı. son olarak Papara SuperMassive'in 9 galibiyet 7 mağlubiyeti bulunuyor. Geçtiğimiz yılın başarılı takımlarından 1907 Fenerbahçe Espor ise 7 galibiyet 9 mağlubiyetle potanın dışında kaldı.

Lig formatına göre play-off'lar direkt olarak yarı finalden başlayacak. En büyük favori fastPay Wildcats gibi gözüküyor.