Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LEC’de Mevsimin Çaylağı ödülünün sahibi belli oldu!

LEC’de Mevsimin Çaylağı ödülünün sahibi belli oldu!

Misfits Gaming'in ormancısı Razork, LEC 2020 Bahar Mevsimi'nde Mevsimin Çaylağı ödülünün sahibi oldu.

Bu yıl LEC'de bazı takımlar çaylak ve genç oyunculara şans verdi. Özellikle MAD Lions, Misfits Gaming ve Team Vitality bu konunun öncüleri oldu. Mevsimin Çaylağı ödülünün sahibinin de bu takımlardan bir oyuncuya gitmesi kesindi diyebiliriz. MAD Lions bu mevsim iyi performanslar sergiledi ancak ödülün sahibi bireysel performansa göre belirleniyor. Oylamaya katılan isimlerin tercihi Misfits Gaming ormancısı Razork oldu. 19 yaşındaki oyuncu bu mevsim bireysel olarak iyi performanslar sergilemişti.

Razork daha önce birçok farklı takımda forma giydi. Giants Gaming formasıyla kendini kanıtlama fırsatı buldu ve EU Masters 2019'da final oynadı. Sezon başında Misfits Gaming'in güvendiği tercihlerden biri oldu ve LEC'de oynama şansı yakaladı. Misfits normal sezonda 10 galibiyet 8 mağlubiyet aldı ve 5. sıraya yerleşti. Play-off'ların ilk turunda ise Rogue'a 3-1 mağlup olarak MSI'a gitme şansını yitirdi.

Toplamda 79 puan alan Razork ödülü açık ara aldı diyebiliriz. İkinci sırada gelen MAD Lions nişancısı Carrzy 61 puan, yine MAD Lions desteği Kaiser ise 56 puan topladı.

İspanyol ormancı Avrupa'da geleceği parlak isimlerden biri olarak göze çarpıyor. İlerleyen sezonlarda çok daha iyi yerlere gelebilir.