Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LEC’de finale çıkan ilk takım belli oldu!

LEC’de finale çıkan ilk takım belli oldu!

Yarı finalde MAD Lions'ı 3-0 ile geçmeyi başaran Fnatic, Mevsim Finali'ne çıktı. MAD Lions henüz havlu atmadı. Ekip, G2 Esports-Origen mücadelesinin galibi beklemeye başladı.

1. Maç

Bwipo üst koridorda Maokai oynadı. Selfmade üst koridora baskın yaptı ancak pozisyonu iyi oynayan Orome ilk kanı Bwipo'dan aldı. Mücadele uzun bir süre eşit gitti. İki takım da riskli hamleler yapmaktan kaçındı. Üst koridorda Humanoid ve Shadow'u yakalayan Fnatic tarafı Baron'u alarak maçtaki ilk farkı yarattı. Bu dakikadan sonra kuleleri ve objektifleri hanesine yazdırarak altın farkını açtı. Yavaş geçen mücadele 30. dakikada son buldu ve FNC seride 1-0 öne geçti. Maç boyunca Hylissang'in Thresh'e tercih ettiği Günateşi Pelerini, Ölü Adamın Zırhı ve Aklın Sonu eşyaları herkesi şaşırttı.

2. Maç

Gragas ve Yasuo'yu alan Fnatic, Bwipo'nun ellerine Malphite bıraktı. Şampiyon havuzu çok geniş olan Belçikalı üst koridor Aatrox'a karşı Malphite oynadı. Hylissang ise Blitzcrank tercihinde bulundu ve Miss Fortune ile birlikte gayet iyi bir kompozisyon kurdular. Shadow orta koridora erken bir baskın yaparak ilk kanı Humanoid'e kazandırdı. MAD Lions koridor aşamasından önde çıktı. Fnatic ise kazanma koşulunu iyi seçerek Nemesis'in etrafında oynadı ve aradaki farkı yavaş yavaş kapadı. Selfmade ve Rekkles'ın performansları da bir hayli etkili oldu. Rakip hataları değerlendiren FNC geç oyunu rahat geçirdi. MAD Lions tarafında özellikle Shadow çok gerideydi. Maç 30 dakikada son buldu ve seri 2-0'a geldi. 

3. Maç

Bwipo yine Malphite oynadı ve bire birde ilk kanı aldı. Üst koridorda yapılan savaşa yetişen Hylissang-Rekkles ikilisi erken oyunu Fnatic'e kazandırdı diyebiliriz. Selfmade ve Bwipo da bu pozisyonu çok iyi oynadı. Orman, orta ve alt koridorda farkı açan ekip altın farkını 5000'e kadar çıkardı. Mücadele tek taraflı geçti. Fnatic haritada istediği her şeyi aldı ve 31 dakikada galibiyete uzandı. Bu sonuçla birlikte seri sona erkdi ve FNC finale yükseldi.