Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LCK 2020 Bahar Mevsimi’nde play-off’a kalan takımlar kesinleşti!

LCK 2020 Bahar Mevsimi’nde play-off’a kalan takımlar kesinleşti!

Ligi ilk 5 sırada bitiren Gen.G, DragonX, T1, KT Rolster ve DAMWON Gaming LCK 2020 Bahar Mevsimi'nde play-off'lara kalmayı başardı.

LCK'de 2020 sezonu bir hayli çekişmeli geçti. Üst, orta ve alt sıralarda ayrı ayrı büyük mücadeleler izledik. Ligi ilk sırada bitirmek, play-off'lara kalmak ve ligde kalmak isteyenler olarak 3'e ayrılan ligde son haftaya girilirken önemli gelişmeler yaşandı. Bunlardan en büyüğü play-off potasına giren takımların kesinleşmesi. Gen.G, DragonX ve T1 geçtiğimiz haftalarda garantilemişti. Bu takımların arasına KT Rolster'ın katılmasını ardından bugün DAMWON Gaming'in de yeri kesinleşti. Bu sonuçlara göre Afreeca Freecs play-off  potasının dışında kaldı.

Son zamanlarda yaşanan düşüşün ardından kadrosunda köklü bir değişiklik yapan KT Rolster 8. haftada play-off'lara kalmayı garantiledi. Takım hakkında şöyle ilginç bir istatistik de var; Kuro, kariyerinde 9. kez üst üste play-off'lara çıkmayı başardı ve bu konuda %100'lük başarı oranına sahip. Lige iyi bir başlangıç yapıp büyük bir düşüş yaşayan Afreeca Freecs ise bu haftanın ardından yarışın dışında kaldı.

Clid, Bdd ve Rascal transferiyle mevsime damga vuran Gen.G son haftaya girerken ilk sırada yer alıyor. İkinci sıradaki Deft'li DragonX'in ise liderlik umutları sürüyor. Lig formatına göre 4. ve 5. takımlar KT ve DAWMON ilk turda birbirleriyle mücadele edecek. Serinin galibi bir üst turda normal sezonun üçüncüsüyle karşılaşacak. Normal sezonda ikinci olan ekip yarı final, lider ise direkt olarak finalden başlayacak. Finalin galibi LCK'i MSI 2020'de temsil edecek.

LCK 2020 Bahar Mevsimi 9. Hafta Programı

  • Gen.G – KT Rolster
  • Afreeca Freecs – T1
  • DAMWON Gaming – SANDBOX Gaming
  • Griffin – Hanwha Life Esports
  • APK Prince – DragonX