Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LCS’te ilk finalist Cloud9 oldu!

LCS’te ilk finalist Cloud9 oldu!

Yarı finalde Evil Geniuses'ı 3-1 ile geçen Cloud9, LCS 2020 Bahar Mevsimi'nin ilk finalisti olmayı başardı. Evil Geniuses ise Lower Bracket'a düşerek TSM-FlyQuest mücadelesinin galibini bekleyecek.

1. Maç

Blaber orta koridora yaptığı baskınla ilk kanı Jiizuke'den aldı. Amerikalı ormancı özellikle erken ve orta oyunda başarılı bir performans sergiledi. EG tarafında ise erken oyunda oyundan düşen Jiizuke bir hayli geride kaldı. Cloud9 tarafında Licorice ve Zven savaşlardan çıkardıkları skorlarla güçlendi. Bu gücü ilerleyen savaşlarda kullanan ekip altın farkını açtı ve Baron'u düşürdü. İnhibitörleri de alan ekip son savaşı kazanarak ilk maçı 35 dakikada bitirdi.

2. Maç

Ormanda Svenskeren'ı yakalayan Nisqy-Blaber ikilisi ilk kanı takımlarına kazandırdı. Svenskeren üst koridora baskınm yaptı ancak pozisyonu tek kelimeyle harika oynayan Licorice hem Kumo'yu katletti hem de hayatta kaldı. Orta oyunda yapılan savaşlar tek taraflı geçti. Nocturne ulti'leriyle üst ve orta koridor şampiyonları çevresinde etkili olan Blaber fark yaratan isimlerin arasında yer aldı. Cloud9 takım savaşlarını rahatça kazandı ve aradaki farkı kapanması güç bir seviyeye getirdi. Bu dakikadan sonra da hata yapmadı ve maçı kazanarak seride durumu 2-0'a getirdi.

3. Maç

Blaber yine orta koridora baskın yaptı ve ilk kanı Nisqy'e armağan etti. Cloud9 erken oyunda ufak bir üstünlük yakalasa da Evil Geniuses maçtan kopmadı. İki takım da uzun bir süre kafa kafaya gitti. C9'ın hatalarını iyi değerlendiren EG üstünlüğü eline alarak Baron'u hanesine yazdırdı. Kuşatmaları ve savaşları başarıyla tamamlayan ekip seriyi 4. maça uzatmayı başardı.

4. Maç

Vulcan Blitzcrank oynadı. Orta koridorda yapılan bire birin galibi Jiizuke oldu ve İtalyan oyuncu ilk kanı aldı. Svenskeren takımını maçta tuttu ancak haritanın alt ve üst tarafındaki Cloud9 üstünlüğü savaşlardaki farkı yaratan nokta oldu. Blitzcrank'in Blitz Q'ları EG'nin başını ağrıttı diyebiliriz. Ejderleri toplayıp geç oyuna yatırım yapan C9 aradaki farkı açtı ve maçı 31 dakikada kazandı. Bu sonuçla birlikte serinin sonu geldi. 

Photo Credit: Cloud9