Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Origen, Rogue’u mağlup ederek üst tura çıktı!

Origen, Rogue’u mağlup ederek üst tura çıktı!

LEC 2020 Bahar Mevsimi Play-off'larında Rogue'u 3-1 ile geçen Origen, üst turda G2 Esports'un rakibi oldu.

1. Maç

Alt koridorda çıkan savaşta ilk kan Hans Sama'da kaldı. Pozisyondan 2 skor çıkaran nişancı önemli bir üstünlük yakaladı. Rogue erken ve orta oyunda harita genelinde aktif oldu ve objektifleri alarak altında öne geçti. Origen rakibine verecek karşılık bulamadı ve Rogue Baron'u almayı başardı. Bu süreçte Nukeduck'ın ellerindeki Kassadin güçlense de Rogue takım savaşlarında avantajlı taraf olarak rahat bir maç geçirdi. Ekip mücadeleyi 35 dakikada tamamladı ve seride 1-0 öne geçti.

2. Maç

Xerxe ikinci oyunda Sett orman oynadı. Üst koridora yaptığı baskınla ilk kanı alan isim erken oyunda Inspired'dan çok daha fazla iş yaptı. İlk maçın tam tersini izledik diyebiliriz. Bu sefer Origen hamleleri yapan, Rogue karşılık veremeyen taraf oldu. Ejderleri alan OG savaşları da rahatça kazandı. Baron güçlendirmesinin ardından kuşatmalar başladı ve rakip yapıları teker teker düşürdü. Nukeduck'ın Cassiopeia performansı da galibiyetteki önemli etkenlerden bir oldu. Seride durum 1-1'e geldi.

3. Maç

Vander'i nehirde yakalayan Xerxe ve Destiny ilk kanı takımlarına kazandırdı. Üst koridorda yapılan savaştan 4 skor çıkaran OG maçtaki ilk üstünlüğü yakaladı. Rogue pes etmedi ve ejderlere odaklanarak geç oyuna yatırım yaptı. Xerxe ve Alphari'nin performansları maçın OG lehine dönmesinde büyük rol oynadı. Son ejder savaşında hem objektifi hem de savaşı kazanan ekip maçı 43 dakikada tamamladı. 

4. Maç

Xerxe ormanda yeniden Sett oynadı. Alt koridorda çıkan savaşta Hans Sama adına çok şanssız bir an yaşandı. Pozisyondan belki de 3 skor alabilecekken rakiplerinin iki haneli can bar'larıyla kaçmasının ardından adeta ortada kalan isim, Alphari'ye düştü ve ilk kanı verdi. Orta oyunda doğru savaşları bulan Origen aradaki farkı kapanması çok güç bir seviyeye çıkardı. Rogue bu süreçte birçok hata yaptı ve maçı rakibine altın tepside sundu. Bu hataları değerlendiren OG oyun sonunda çok rahattı. Altın farkı 17000'in üzerine çıktı ve maç kolayca bitti. Seride 1-0 geriye düşen Origen, Rogue'u 3-1 mağlup ederek üst turda G2 Esports'un rakibi oldu.