Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LEC 2020 Yaz Mevsimi başlangıç tarihi belli oldu!

LEC 2020 Yaz Mevsimi başlangıç tarihi belli oldu!

Riot Games, LEC 2020 Yaz Mevsimi'nin 12 Haziran 2020 tarihinde başlayacağını duyurdu.

Corona virüsü sebebiyle işleyişi bir süre sekteye uğrayan League of Legends liglerinde Yaz Mevsimi başlnagıç tarihleri yavaş yavaş belli oluyor. Riot Games, dünyanın en çok izlenen liglerinden biri olan LEC'de 2020 Yaz Mevsimi'nin 12 Haziran'da başlayacağını duyurdu. Bununla birlikte ligin ilk hafta fikstürü fikstürü de seyircilerle paylaşıldı. Fikstüre aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Şirket tarafından yapılan açıklamada bu yılın planlandığı gibi gitmediği belirtildi. Corona virüsü sebebiyle online formata dönen ligde şampiyon olan takım diğer liglerde olduğu gibi MSI'a katılamıyor. Açıklamaya göre bu yıl 1. ve 8. hafta maçları üç gün sürecek. 4. ve 8. haftalardan sonra ise birer hafta ara verilecek.  Bu yıl 12 Haziran'da başlaması plananlanan LEC 2020 Yaz Mevsimi'nde final tarihi 5-6 Eylül olarak belirlenmiş. Aynı zamanda EU Masters Finali de 19-20 Eylül'e alındı. 

LEC'de 2020 sezonu sürprizle başladı. Perkz ve Caps'in koridor değişikliği yapmasının ardından takımın bir kez daha şampiyon olup olamayacağı sorgulandı. Normal sezonu ilk sırada bitiren G2 Esports play-off'ların ilk turunda MAD Lions'a kaybetse de Lower Bracket'a düştü ve buradan finale yükselerek yeniden şampiyonluğa uzandı. Yaz Mevsimi'nde bu ikilinin bir kez daha koridor değiştirdiğini görebiliriz. 12 Haziran'da başlayacak LEC şimdiden büyük heyecan uyandırıyor.

Photo Credit: Riot Games