Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LCS 2020 Yaz Mevsimi’nin başlangıç tarihi açıklandı!

LCS 2020 Yaz Mevsimi’nin başlangıç tarihi açıklandı!

Riot Games, LCS 2020 Yaz Mevsimi'nin 13 Haziran'da başlayacağını duyurdu.

LEC'nin başlangıç tarihinin 12 Haziran olarak açıklanmasının ardından gözler LCS'e çevrildi. LEC'nin başlangıç tarihi hakkında yapılan açıklamanın detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Genelce LEC hakkında duyurulan genel bilgilerin hemen ardından LCS hakkında da benzer açıklamalar yapılıyor. Bu adet bozulmadı ve Riot Games, Avrupa bölgesinde Yaz Mevsimi'nin başlangıç tarihini açıklamasından birkaç saat sonra Kuzey Amerika'yı da açıkladı. LCS 2020 Yaz Mevsimi 13 Haziran'da başlayacak.

MSI 2020'nin iptalinin ardından liglerin başlangıç tarihlerinde de belirli oynamalar oldu. Riot Games'in açıklamasına göre LCS 2020 Yaz Mevsimi 13 Haziran da başlarken LCS Akademi Ligi'nde ilk maçlar 12 Haziran tarihinde oynanacak. Cumartesi ve pazar maçlarının saatleri değişirken sunucu sayısında herhangi bir oynama yapılmadı. Ligin ilk maçı son finalistler Cloud9 ve FlyQuest arasında gerçekleşecek.

Cloud9 geçtiğimiz Bahar Mevsimi'ne damga vurmuş ve dominant bir performanslar kupaya uzanmıştı. Takımın aynı performansı sergileyip sergilemeyeceğini görmek için 13 Haziran'ı beklememiz gerekiyor. Doublelift'in TSM'e dönüşüyle LCS 2020 Yaz Mevsimi birçok taraftar için daha da heyecanlı olacak gibi.

Photo Credit: Riot Games