Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri League of Legends’ın yeni şampiyonu Senna oldu

League of Legends’ın yeni şampiyonu Senna oldu

League of Legends'ın en yeni şampiyonu Senna, Riot Games'in dün gece gerçekleştirdiği 10. yıl kutlamaları sırasında duyuruldu. 

10. yılını birçok büyük açıklamayla kutlayan Riot, yeni oyunlarının yanı sıra League of Legends'a gelecek en yeni şampiyonu da açıkladı. Karakter hikayelerini yakından takip edenlerin hatırlayacağı üzere Lucian'ın eşi olan Senna'nın ruhu, Thresh tarafından çalınmıştı. Birkaç gün önce Karanlık Geçiş isminde kısa bir animasyon yayınlayan Riot, Senna'nın gelişinin ipuçlarını vermişti. Dün gece yayınlanan animasyonda ise Lucian'ın Senna'yı Thresh'in fenerinden kurtarmasını ve eşiyle kavuşmasını izledik. 

Oyuncuların Senna'nın oyuna dahil olmasını uzun bir süredir beklediğini de belirtmek gerekiyor. Pek çok açıdan farklı bir şampiyon olan Senna, destek rolünde oynanacak ve "nişancı" kategorisinde yer alacak. Animasyondan gördüğümüz kadarıyla Lucian'a silahıyla kalkan veren şampiyon akıllara Overwatch'ta yer alan Anna karakterini getiriyor. Yeni şampiyon PBE sunucusuna 28 Ekim tarihinde dahil edilecek.