Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri League of Legends mobil ve konsol platformlara geliyor

League of Legends mobil ve konsol platformlara geliyor

Beklenen gerçekleşti ve Riot Games, 10. yıl etkinliklerinde League of Legends'ın mobil ve konsol platformlara geleceğini açıkladı. 

Uzun bir süredir Tencent ve Riot Games'in bir mobil LoL oyunu üzerine çalıştığı dedikoduları ortalıkta dolaşmasına rağmen her iki taraftan da resmi bir onaylama gelmemişti. Fakat tüm topluluk, Riot'ın Tencent tarafından satın alınmasının ardından mobil oyun dünyasında büyük bir paya sahip olan şirketin böyle bir oyun çıkaracağına kesin gözüyle bakıyordu. Aslında daha önce Çinli şirketin Arena of Valor adında League of Legends'a fazlasıyla benzeyen bir oyunu Batı dünyasında piyasaya sürdüğünü fakat beklenen ilgiyi görmediğini söylemek gerekiyor. Öte yandan oyunun Çin versiyonu diyebileceğimiz Honor of Kings ise ülkede büyük bir başarı elde etmişti. 

Dün yapılan 10. yıl yayınında ise League of Legends: Wild Rift'in duyurusu gerçekleşti. Oyunu indirmek ve tüm şampiyonları açmak ücretsiz olacağı belirtilirken oyuna PC hesabıyla giren oyuncuların Wild Rift'te çeşitli hediyeler kazanacağına dikkat çekildi. Oyunun beta versiyonu yıl sonunda Çin'de piyasaya çıkacak. Riot Games, 2020'nin sonunda tüm dünyada Wild Rift'in oynanabilir olmasını hedefliyor. Bundan kısa bir süre sonra ise konsol platformları hedeflenecek. 

 

Herkesin aklındaki soru ise çapraz platform olup olmayacağı. Bunun cevabının açık bir şekilde hayır olduğunu söylemek gerekiyor. Wild Rift'in neredeyse tamamının sıfırdan yapıldığını söyleyen Riot Games, oynanış mekaniklerini dışında PC versiyonu ile bir benzerliği bulunmadığı da belirtti.

League of Legends: Wild Rift'in oynanış gereksinimleri ise 1 GB RAM, Qualcomm Snapdragon 410 işlemci ve Adreno 306 GPU olacak. Android cihazlarda bu gereksinimler Galaxy A7 seviyesindeyken iOS cihazlarda ise oyunun 5S ve üstü cihazlarda oynanabileceğini söyleyelim.