Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LCS eşleşmeleri tamamlandı

LCS eşleşmeleri tamamlandı

4. sırada yer alan FlyQuest ile rakibi Golden Guardians takımlarının karşılaşmaları sona ermiş ve 2 ay süren 2019 LCS Bahar Sezonu’nda finale doğru adım adım gidilmeye başlanmıştı. Play-offlara kalan son takım ise Echo Fox oldu ve play-off listesine adını yazdırdı. 
CLG ile karşılaşan Echo Fox, güçlü bir oyun performansı ile rakibini mağlup etti ve CLG’nin play-off hayallerine veda etmesini sağladı. Özellikle Solo ve Apollo’nun kontrollü hamleleriyle oyunda baskı kuran Fox, play-off aşamasında finale kalmak için mücadele edecek. Eşleştiği takım ise TSM oldu.
İlk iki sırada yer alan Team Liquid ve Cloud9 takımları yarı final karşılaşmaları sona erdikten sonra, final aşamasında mücadele edecekleri rakiplerini seçmek için bekliyor. LCS Bahar Sezonu yarı final aşaması, resmi olarak 30 Mart’ta 4. ve 5. takımlar, FlyQuest ile Golden Guardians karşılaşması ile başlayacak. Bir sonraki gün ise, 3. sıradaki takım TSM ile 6. Sırada yer alan Echo Fox mücadelesine tanık olacağız. Yarı finallerin ardından ilk ikiye giren takımlar, 13 Nisan tarihinde, Missouri ChaifetzArena’da 200 bin dolar olan ödül havuzu için kıyasıya bir final karşılaşması gerçekleştirecekler. 
Turnuvada birinci olan takım 2019 MSI Main Event’e ve ikinci ile üçüncü takımlar ise Rift Rivals’a davet edilecek. Ayrıca LCS’te ikinci olan takım 50 bin dolar, üçüncü olan takım ise 25 bin dolar ödüle sahip olacak.