Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Galakticos kadrosunu yeniden yapılandırıyor

Galakticos kadrosunu yeniden yapılandırıyor

Galakticos Yaz Mevsimi için kolları sıvadı. Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde bir türlü istediği performansı sergileyemeyen Galakticos, Twitter üstünden paylaştığı başvuru formuyla yeni LoL oyuncularını aradığını duyurdu. 

Sezon başında Doxy, Trick, Naru, Ruvelius, Zergsting beşlisiyle kağıt üstünde oldukça güçlü bir ekip kuran Galakticos, beklentileri karşılayamadı ve sezonu 18 maçta sadece 2 galibiyet alarak Bursaspor Esports’un üzerinde 9.sırada bitirdi.

Sezon başlamadan hemen önce Ruvelius’un aldığı ceza takımın kimyasını derinden etkilemişti. Sezon içerisinde de bir türlü istediği performansı yakalamayan ekip, erken havlu attı ve play-off hedeflerine oldukça erken veda etti. Lig aşamasının son döneminde Ruvelius dışındaki as oyuncularıyla yollarını ayıran Galakticos, Ruvelius ve dört çaylak oyuncusu ile sezonu noktalamıştı. Ortaya konan maddi ve manevi desteğe baktığımız zaman Kış Mevsimi Galakticos için büyük bir hayal kırıklığı oldu.

Başvuru formunda özellikle akademi mi yoksa as takım için oyuncu arandığının detayına girilmemiş. Görünen o ki Galakticos her iki kadro için de yeni oyunculara kapısını açmış durumda.