Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 9.7 Yamasından ilk haberler geldi

9.7 Yamasından ilk haberler geldi

9.7 yamasında bizi neler bekliyor
Dün akşam saatlerinde RiotMapleNectar kendi twitter adresi üzerinden attığı twitte yeni yama hakkında ilk bilgileri verdi. Daha çok ARAM haritası üzerine odaklanacaklarını ve sekiz şampiyona buff, 5 şampiyona ise nerf geleceğini açıkladı. Ayrıca bir eşya ve 3 ründe değişiklik dengeleme olacağından bahsetti. Detaylı veriler vermese de bazı açıklamalarda bulundu. Orianna'nın artçı şok rünü hakkında da bilgiler verdi. Başlıklara bir göz atalım.

Richard Henkel, dün kendi twitter hesabından 9.7 yaması hakkında yapacakları değişiklikleri içeren bir paylaşım yaptı. Dr. Mundo, Cho'Gat, Garen, Rumble, Kayn, Azir, Pyke, Leona bufflanacak şamypiyonları arasında yer alırken, Sylas, Lissandra, Kayle, Morgana ve Urgot'a nerf gelecek şampiyonlardan. Son yamalarda Kayle ve Morgana genelinde yapılan nerfler yetersiz kalmış ki bu yamada da devam ediyor. Ayrıca Garen uzun bir aradan sonra tekrar buff alarak tartışma konusu oldu. Pyke ve Leona 'da güçleneceği için tartışmalara yol açan şampiyonlardan oldu. Ayrıca üç rüne yapılacak düzenlemeler hala gizemini koruyor. Hakimiyet genelinde olacak bu dengeleme nasıl olacak merak konusu.

Önümüzde ki 2 hafta içerisinde çıkması planlanan bu yamada daha fazla değişiklik göreceğiz. Ayrıca Orianna'nın artçı şok üzerinde yapılacak değişimin ileri tarihe ertelendiği duyuruldu.