Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Akademi Ligi şampiyonu 1907 Fenerbahçe oldu!

Akademi Ligi şampiyonu 1907 Fenerbahçe oldu!

Yarı final karşılaşmalarında HWA, BAUSupermassive’e, 1907 Fenerbahçe ise Beşiktaş’a karşı galip gelerek Akademi Ligi’nde final aşamasına yükselmişti. Final maçında şampiyonluk için kıyasıya mücadele eden HWA ve 1907 Fenerbahçe’nin final maçında yaşananlar şu şekildeydi:

Günün açılış maçında, dakika 6 olduğunda ejderi alan Fenerbahçe olsa da ilk kanı alan takım HWA oldu. Dakika 10’da gelen ilk kanla birlikte gördüğümüz takım savaşının ardından Fenerbahçe ikinci ejderi aldı ve ejder kontrolüyle süren bir oyun görmeye başladık. Buna karşılık olarak Vadi’nin Alameti’ni alan HWA, takım savaşında bu etkiyi koruyamadı ve rakibine 4 skor birden verdi. Üçüncü ejderi de alan Fenerbahçe, takım savaşlarında etkili performanslar gösterdi ancak HWA’nın skoru dengelemesini engelleyemedi. Kulelere ve ardından inhibitörlere yönelen Fenerbahçe, ilk skorlarını aldı ve Baron’u alarak sahip olduğu güçlendirmeyle hem altın farkını hem de altın sayısını yükseltti. Bu güçlendirmenin de etkisiyle Nexus’u da alan Fenerbahçe, dakika 30’da 12-6 skorla maçın galibi oldu.

Günün ikinci maçında, dakika 10’da henüz ilk kan dökülmedi ancak Fenerbahçe ilk ejderi aldı. 13. dakikada ilk kanı alan takımsa HWA oldu ve ilk kanı almakla kalmayan takım hanesine 3 skor birden yazdırdı.  Oyuna üstünlükle devam eden HWA önce ejderi katletti ardından ilk kuleyi aldı ve beraberliği yakalamak için büyük çaba sarf etti. Dakika 20’de Baron’u katleden HWA, onları durdurmak için gelen iki rakibi anında geri püskürttü ve henüz skor alamamış olan Fenerbahçe HWA’nın etkili oyununu da bozamadı. Baron’un ardından Nexus’a yönelen HWA, önce rakip takım engelini aştı ardından ise 24. dakikada 13-1 gibi açık ara farkla kolay bir galibiyet elde etti.

Gün üçüncü maçında ilk kanı alan HWA, adeta Fenerbahçe’nin etkili hamlelerinin yansımasını rakibine tattırdı. Karşılıklı etkili hamleler gördüğümüz takım savaşlarının ardından Vadi’nin Alameti’ni alan HWA, ilk kuleyi de alarak oyundaki üstünlüğünü sürdürdü. Derken, tersine dönen oyunda Fenerbahçe önce hanesine arka arkaya skorlar ekledi ardından da başarılı bir kule girişiminde bulundu. Joker’in ejderler konusunda iyi iş çıkardığı bu maçta, Fenerbahçe Nexus’a yönelerek maçı bitirmeye gitmek istedi. Etkili bir takım mücadelesi izlediğimiz bu saniyelerde, Fenerbahçe istediğini alamadı ancak Baron’a yönelerek aldığı güçlendirmeyle yeniden Nexus girişiminde bulundu. Erken oyunda adeta kâbusu yaşayan Fenerbahçe, yine çok hızlı biten bir maç ile dakika 24’te maçın sonunda sevinen taraf oldu.

Günün dördüncü maçında ilk kanı döken taraf 2-1 skorla önde olan Fenerbahçe oldu. Ardından ilk ejderi de alan takım Vadi’nin Alameti’ne yönelse de HWA buna izin vermedi ve rakibini ezip geçti. Bir sonraki Alamet denemesi HWA’dan geldi ancak bir önceki sahneyi yaşatan takım bu kez Fenerbahçe oldu ve gecikmeli olarak bu skoru aldı. Ardından Baron’a her iki takımın da yönelmesiyle mükemmel bir Baron önü mücadelesine tanık olduk ve Fenerbahçe bu mücadeleden galip çıkarak Baron güçlendirmesine ulaşan takım oldu. Güçlendirmelere bir de Alev Ejderi’ni katan Fenerbahçe’nin rotası Nexus’a çevrildi ancak takım savaşından galip çıksalar da yüksek hasarlı bir takım mevcuttu. Bu yüzden çok zorlamayan Fenerbahçe, daha güçlü bir şekilde gelip özellikle Blue’nun hamleleriyle maçı bitirmeye gitti. Dakika 27’de 22-12 skorla galip gelen takım, böylece Akademi Ligi şampiyonu olarak seriyi kapattı.