Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Akademi Ligi’nde son final bileti Fenerbahçe’nin oldu!

Akademi Ligi’nde son final bileti Fenerbahçe’nin oldu!

Dün oynanan HWA – SuperMassive maçında, finale yükselen takım HWA olmuştu. HWA ile final karşılaşmasında mücadele edecek olan takım bugün gerçekleşecek karşılaşma sonunda belirlendi ve final biletini alarak yarı finalleri geride bıraktı.

Günün açılış maçında ilk kanı döken Beşiktaş, maçın 15. dakikasında hem orta koridorda üstünlüğe sahipti hem de iki ejder ve Vadi’nin Alameti’ni aldı. Fenerbahçe’nin varlığını gösteremediği sürede Beşiktaş skorlarına bir de Baron’u ekledi. Umut ve Mayhem’in etkili performanslarını izlediğimiz maçta önlerine çıkan tüm rakipleri yok eden Beşiktaş, Baron güçlendirmesinin de etkisiyle maçı bitirmeye doğru gitti. İnhibitörleri ve ardından Nexus’u alan takım dakika 27’de 10-3 skorla açılış maçının kazananı oldu.

İkinci maçta kule altında dökülen ilk skoru Fenerahçe’nin hanesine yazıldı. İlk maçın aksine daha etkin performans sergileyen Fenerbahçe ejderi alarak atın farkını 3,000’e yükseltti. Kule altı mücadelesini de kazanan Fenerbahçe, Beşiktaş’a ilk maçtaki kolay galibiyeti bu kez tattırmayacağının sinyallerini verdi. Kuleyi yok etmesiyle altın farkını iyice açan Fenerbahçe, önce ejder ardından da Baron’a yöneldi ancak Baron’u almalarının ardından Beşiktaş’ın galip çıktığı bir mücadeleye girdiler ve rakip takıma 4 skor birden verdiler. Dakika 33 olduğunda Fenerbahçe, Baron güçlendirmesinin de etkisiyle maçın galibi oldu.

Günün üçüncü maçında, ilk kanı döken Beşiktaş, erken oyunda üstünlük kuran takım oldu. Ejderi de alan takım kulelere yöneldi. Kule barikatlarını düşüren takım, altın farkını dakika 19’da 9,000 altın farkına ulaştı. Baron’u alan Beşiktaş bu güçlendirmeyle de inhibitörlere ve Nexus’a yöneldi. Beşiktaş’ı durdurmak için çaba sarf eden Fenerbahçe, Beşiktaş’ı geri püskürttü ancak bu sonucu sadece geciktirdi. Dakika 26 olduğunda, Beşiktaş yarım bıraktığı işini tamamladı ve 2. galibiyetine 16-3 skorla ulaştı.

Serinin dördüncü maçında, hızlı bir başlangıç yapan Fenerbahçe dakika 3’te ilk kanı döktü. Ardından alt koridorda art arda skorlar alan her iki takım da, serinin kazananı olmak için bu turun öneminin bilincinde olarak oynadılar. Üst üste ejderleri alan Fenerbahçe, oyunda üstünlüğünü kurup kuleleri de aldı. İnhibitörlere ve Nexus’a yönelmek isteyen Fenerbahçe, Beşiktaş’ın oyunda canlanmasıyla bu isteğini gerçekleştiremedi. Dördüncü ejderini de alan Fenerbahçe bu isteğini sadece ertelediğini göstermek istercesine yeniden Nexus’a yöneldi ve inhibitörleri yok edip Baron güçlendirmesi kazanmak için Baron’u aldılar. Güçlendirmenin ardından dakika 30 olduğunda 17-11 skorla maçın galibi oldu. Son finalist ise son maçın sonucuna kaldı.

Günün kapanış maçında her iki takım da finale yükselmek için etkili performans sergilemeye çalıştı. Son maçta ilk kanı döken Fenerbahçe olsa da erken oyunda Beşiktaş üstünlük kurdu ve ilk ejderi dakika 7’de aldı. Vadi’nin Alameti’ni alarak karşılık veren Fenerbahçe, özellikle Robin’in hamleleriyle oyunu dengeledi. Dengeden daha fazlasını isteyen takım oyunda baskın bir performans ile önce kulelerde ardından altın farkında üstünlük sağladı. İkinci ejderini alan Fenerbahçe,  Baron’a yöneldi ve güçlendirmeyi kazandı. Erken oyunda gösterdiği etkili oyunu sürdüremeyen Beşiktaş, rakibinin 25. dakikada 16-1 gibi açık ara skor farkıyla oyunu kazanmasını ve final biletini alması izledi.