Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Akademi Ligi’nde finale yükselen takım HWA oldu!

Akademi Ligi’nde finale yükselen takım HWA oldu!

Akademi ligi finallerine yükselmek için hırslı mücadelelere tanık olduğumuz karşılaşmaların ardından, finallere doğru son adımı atan HWA ile BAUSupermassive mücadelesini sizler için değerlendirdik.

İlk oyunda, ilk kanı alan BAUSupermassive almış olsa da aynı zamanda HWA’nın da karşılık vermesi ile maç, 1-1 skorla başladı denilebilir. Dakika 5 olmadan, SUP okyanus ejderini aldı ve bu andan itibaren oyunda bir üstünlük kurdu. Dakika 17’ye gelindiğinde ikinci ejderi de alan SUP, Baron’a yöneldi ve takım olarak Baron’u almaya çalıştı ancak son dakika hamlesiyle,  HWA’ya giden Baron ile takımın kendine güveni geri geldi ve takımdaki varlığını göstermeye başladı. Dakika 30’da, ikinci Baron’a yönelen HWA, SUP’la girdiği takım mücadelesini Joker’in üçte üçüyle kazanan takım Baron’u aldı ve geride olduğu oyunda öne geçerek adeta “takım savaşı böyle yapılır” dedi. İnhibitörlere yönelen HWA, oyunu bitirmeye gittiği sırada, SUP ani bir çıkış yaparak takımı ortadan kaldırdı. Önce Baron’a ardından ejdere yönelen SUP, maçta ikinci kez öne geçti ve heyecanlı takım savaşlarının ardından günün açılış maçını 46 dakika süren mücadelenin sonunda 19-12 kazandı.

İkinci oyunda, ilk kanı döken HWA, Vadi’nin Alameti’ni almak isteyen SUP ile girdiği takım mücadelesinde başarılı oldu. Diğer oyunun aksine istediği etkiyi yaratamayan SUP, almak istediği skorlar karşılığında daha fazlasını kaybetmeye başladı ve mücadelede az farkla da olsa HWA öne çıktı. Elinden geleni yapan, üst üste iki ejderi alan ve takım lehine sonuçlanan hamleler yapan SUP, Baron’u ve ejderi HWA’ya kaptırsa da dakika 36’da 18-10 skorla Nexus’u alarak oyunu kazandı.

Üçüncü maçta, ilk kanı alan SUP, HWA’ya kâbus gibi bir başlangıcı tattırdı. HWA’nın ilk skorunu alan Starscreen, oyun boyunca etkili bir performans gösterdi. Dakika 33 olduğunda Baron’a yönelen SUP, son anda Baron’u ikinci kez HWA’ya kaptırdı ve karşılaşma deyim yerindeyse tersine döndü. İkinci kez Baron’u HWA’ya kaptıran SUP, inhibitörlere yöneldiği sırada takım savaşını kazanan HWA, karşı atak yaparak 5 ejder ve özellikle Kadim Ejderha güçlendirmeli SUP’u alt etti. Kulelere ve ardından da Nexus’a yönelen HWA, maça oldukça iyi başlayan SUP’u alt ederek dakika 45’te 20-17 skorla galip oldu.

Böylece yarın oynanacak Fenerbahçe-Beşiktaş maçının kazanan takımıyla birlikte finale adını yazdıran takım HWA'nın sıradaki mücadelesi şampiyonluk için olacak.