Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LCK bugün başladı!

LCK bugün başladı!

LCK bugün başladı!

2016 yılından itibaren sürekli çıkış gösteren ve çoğu espor takipçisine göre en kaliteli lig olarak anılan LCK bugün oynanan Jin Air Green Wings-KT Rolster maçı ile Yaz Mevsimi'ne başladı. Bu sezon Çarşamba-Perşembe-Cuma-Cumartesi-Pazar günleri 2 maç sistemi ile izleyeceğimiz LCK, yine en kaliteli lig unvanını koruyabilecek mi göreceğiz. Geçtiğimiz mevsim SKT'nin şampiyonluğuyla biten ligde, her takım birbiri ile gün içerisinde 2 maç oynayacak. Bugün oynanacak 2 maça bir göz atalım.

JAG 0-2 KT

Kore Ligi'nin ilk maçında banlardan bahsetmek dikkat çekebilir. Çünkü çok eleştirilen Yuumi iki oyunda da banlananlar arasında, ayrıca Aatrox, Rek'sai ve Syslas'da ilk aşamadan banlanan şampiyonlar oldu. Ayrıca takımların seçimlerine baktığımızda KT tarafında üst koridor Pyke ve hasarı çok azaltılan Akali orta koridor seçimi iddialıydı diyebiliriz. JAG cephesinde ise orta koridor Taliyah dışında farklı bir seçim yoktu.

İlk maçta KT, aldığı ejderler ve baskılı oyunuyla JAG'a göz açtırmadı. Oyun 30 dakika civarına uzasa da hepsinde KT kontrolü elinde tuttu ve tek bir pusu denemesiyle oyun bitti diyebiliriz. Kingen ise maçın en iyi oyuncusu seçildi.

İkinci oyunda da işler tersine döndü demek yanlış olmaz. 16. dakikaya kadar JAG skor olarak üstündü ve koridorları kontol ediyordu. Fakat KT cephesinde alınan bir Alamet tüm dengeleri bozdu ve momentum tersine çevrildi. KT geride olmasına rağmen üst koridorda rakibine sıkıntılı anlar yaşattı. Ejder farkını da kapatan takım 40. dakikada haritanın tam ortasında yapılan takım savaşını kazanarak tecrübesini konuşturdu ve kazanan taraf oldu.

Günün ikinci maçı ise GEN.G ve DAMWON Gaming arasında saat 14.00'te başlayacak.