Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LCK, 25 Mart’ta dönüyor!

LCK, 25 Mart’ta dönüyor!

Corona virüsü sebebiyle bir süre askıya alınan LCK, bugün yapılan açıklamaya göre 25 Mart tarihinde online olarak geri dönüyor. 

Asya merkezli bir pandemiye dönüşen Corona, birçok profesyonel ligin ertelenmesine, iptal edilmesine ya da askıya alınmasına sebebiyet verdi. Bu konuda çalışmalarını sürdüren Riot Games, OPL, LCS ve LEC gibi liglerde sezona online olarak devam edileceğini duyurdu. LEC ve LCS açıklamalarına bir tıkla ulaşabilirsiniz. Benzer bir sistem LPL'de uygulanmış ve herhangi bir sorunla karşılaşılmadan yola devam ediliyordu. Bunun üstüne Dünya'nın en büyük liglerinden biri olan LCK için de aynı stratejinin uygulanmasına karar verildi. Lig, 25 Mart tarihinde kaldığı yerden devam edecek ve oyuncular mücadelelere online olarak katılım sağlayacak.

Kore ligi 3 hafta önce tatil edildi. Oyuncu, taraftar ve diğer görevlilerin sağlığı düşünülerek alınan bu karar, bugüne kadar bozulmadı. Şimdi ise ligin online olarak kaldığı yerden devam edeceği duyuruldu. Buna göre fikstür de yeniden organize edildi. Takımların aynı günde iki maç oynamasının önüne geçilerek oluşabilecek hata payı neredeyse sıfıra indirildi.  

Lig bir hayli çekişmeli geçiyordu. Zirve yarışında ilk sırada bulunan Gen.G'ye yetişmeye çalışan T1 ve DragonX, MSI'a gitmek için kozlarını paylaşmaya kaldığı yerden devam edecek. Son sırada yer alan SANDBOX Gaming, APK Prince ve Griffin ise ligden düşmemek için mücadelesini sürdürecek.