Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri EU Masters, 6 Nisan’da başlıyor!

EU Masters, 6 Nisan’da başlıyor!

Avrupa'da en üst düzey lig LEC olsa da birçok farklı turnuva ve bölge yer alıyor. Üst düzey oyuncuların ve takımların katılım sağladığı LEC'de boy gösterebilmek için bir yeden başlamak gerekiyor. Eu Masters, genç ve gelecek vadeden oyuncular için en büyük fırsatlardan biri. Riot Games, turnuvanın bu yıl Corona virüsünden etkilenmeyceğini ve olağan şekilde devam edeceğini duyurdu. Başlangıç tarihi ise 6 Nisan olarak belirlendi.

LEC geçtiğimiz günlerde ertelenmiş, ardından online formatta geri dönmüştü. Bu sefer EU Masters'ın kaldığı yerden devam edeceği açıklandı. Turnuva fikstürünü aşağıda bulabilirsiniz.

  • 6-9 Nisan – Ön Eleme Aşaması
  • 13 Nisan – 2 Mayıs – Grup Aşaması
  • 4-5 Mayıs – Çeyrek Final
  • 9 Mayıs – Yarı Final
  • 10 Mayıs – Final

Formata gelecek olursak, 6 Nisan'da başlayacak turnuva iki aşamadan oluşuyor. Ön elemeler ve ana aşama. İlk olarak ön elemelere katılan 16 takım, gruplarda birbiriyle kapışarak üst tura çıkmaya çalışacak. Bu aşamanın sonunda 4 grubun ilk iki sırasında yer alan ekipler üst tura yükselecek. Üst turda kazanacak 4 takım ana aşamaya katılma hakkı kazanacak. Ana aşamada ise gruplar ve ardından play-off’lar oynanacak. İlk etapta oynanacak elemeleri Riot Games değil, şirkete bağlı yerel kanalalr yayınlayacak.

Geçtiğimiz yıllarda Crownshot, LIDER, Nemesis, Selfmade, Razork, Milica, Carzzy ve Shadow gibi oyuncuların keşfedildiğine şahit olduk. Bu yıl ise yeni yetenekleri izleme fırsatımız olacak. Turnuvaya katılan takımlar kesinleştiğinde Flank Esports sayfasından en güncel bilgiye ulaşbileceksiniz!