Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Teamfight Tactics Mobile geliyor!

Teamfight Tactics Mobile geliyor!

Riot Games'in yapımcısı olduğu Teamfight Tactics, 19 Mart tarihinde mobil platformlarda piyasaya çıkıyor.

Auto battler oyunları ilk olarak Dota Auto Chess ile gün yüzüne çıktı. O günden beri popülerliğini kaybetmeyen yapımlara bir yenisi de Riot Games tarafından geliştirilmişti. Teamfight Tactics ismiyle piyasaya sürülen oyun, League of Legends oyuncuları tarafından bir hayli beğenildi. Zamanla geliştirilen TFT, PC'den sonra şimdi de mobil kullanıcıları hedefliyor. Bugün yapılan açıklamaya göre TFT Mobile'ı 19 Mart tarihinde App Store ve Google Play'den indirebileceğiz.

Oyunu indirdiğimiz gibi heyecana ortak olabileceğiz. TFT birçok bölgede cross play olarak oynanabilecek. Cross play, PC ve mobil oyuncularının karşı karşıya oynayabileceği ortamı oluşturan bir sistem. Riot Games, TFT Mobile ile birlikte "Galaksiler" setinin de çıkışını duyurdu. Oyuncular hem PC hem de mobil oyunda bu sete ulaşabilecek. Ayrıca oyunda 10.6 yaması ile belli başlı değişiklikler yapıldığını hatırlamkata fayda var. Yama notlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Oynanış Videosu

App Store ve Google Play üzerinden piyasaya sürülecek oyun için herhangi bir ücret ödememize gerek olmayacak. Tabii oyun içi alımların olacağını belirtelim. En çok göze çarpan nokta cross play özelliği olabilir. Bununla birlikte oyuncu havuzu ister istemez artacaktır. Hem mobil hem de PC kullanıcıları aynı anda bağlanarak çok daha hızlı maç bulacak, birbirleriyle eşit şartlarda çarpışacak.