Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Korpse, Chosen ve Matilda, 5 Ronin’den ayrıldı!

Korpse, Chosen ve Matilda, 5 Ronin’den ayrıldı!

2020 Yaz Mevsimi için yeni bir kadro kurmak isteyen 5 Ronin, Korpse, Chosen ve Matilda ile yolların ayrıldığını duyurdu.

Daha önce Bursaspor Esports ismiyle mücadele eden organizasyon, sene başında yapılan değişikliğin ardından 5 Ronin ismini aldı. Genç oyunculardan kurulu bir kadro kuran 5 Ronin, mevsim boyunda 8 farklı oyuncuya şans verdi. Normal sezonda 3 galibiyet alabilen ekip 13 mağlubiyet gördü ve 9. sırada geldi. Kış Mevsimi'nin sona ermesiyle kadroda belli başlı değişiklikler yapılmasına karar verildi ve Korpse, Chosen, Matilda ile yolların ayrıldığı duyuruldu.

Bir süredir sahnede yer alan Korpse, VFŞL'de yer alan tecrübeli destekler arasında yer alıyor. Ormancı Chosen daha önce VFŞL'de Galakticos forması ile birkaç maça çıkmıştı ancak üst koridor Matilda'nın bu yönde bir tecrübesi bulunmuyordu. Tabii Chosen'ın VFŞL'de oynadığı dönemde de Galakticos'un durumu iyi gitmiyordu ve as oyuncularıyla yolları ayıran ekip genç isimlere şans vermişti.

5 Ronin'in VFŞL 2020 Yaz Mevsimi'ne yeni bir kadroyla giriş yapması bekleniyor. Takımın kimleri renklerine bağlayacağı henüz belli değil.