Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Kobbe, Misfits Gaming’e transfer oldu!

Kobbe, Misfits Gaming’e transfer oldu!

Doublelift'in gelişiyle TSM'den ayrılan nişancı Kobbe, LEC ekibi Misfits Gaming ile anlaşmaya vardı.

Sezon başında TSM'e transfer olarak kariyerinde yeni bir sayfa açmaya karar veren Danimarkalı nişancı Kobbe, Broken Blade'den sonra takımın ikinci yabancı slotunu doldurdu. LCS'te Bahar Mevsimi'nin sona ermesiyle büyük bir transfer yapıldı. Team Liquid'den ayrılan Doublelift, eski takımı TSM'e döndü ve Kobbe'nin takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakıldı. Bugün yapılan açıklamaya göre Danimarkalı nişancının sıradaki durağı LEC ekibi Misfitsi Gaming oldu.

2020 sezonunun başında Koreli nişancı Bvoy ile anlaşan Misfits Gaming, Bahar Mevsimi'nde normal sezonu 5. sırada tamamladı ve play-off'larda Rogue'a 3-1 kaybetti. Bu transferle birlikte takımın tek yabancı oyuncusu Bvoy ile yollar ayrıldı. Kobbe, bir gelişme yaşanmazsa alt koridorda Denyk ile birlikte oynayacak. Takım, Yaz Mevsimi beşlisini tamamen Avrupalı oyunculardan kurabilir.

TSM normal sezonda 9 galibiyet 9 mağlubiyet alarak 5. sıraya yerleşti. Play-off'larda ise FlyQuest'e -2 mağlup olarak şampiyon olma şansını yitirdi. Kobbe sezon boyunca mükemmel değildi ancak fena olmayan performanslar izletti. TSM'in orman pozisyonunda büyük problemler yaşadığı biliniyor. Bu hamleyle birlikte takıma yabancı bir ormancı transfer etme şansı doğdu.

Kobbe'nin LEC'de neler yapacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

Photo Credit: Misfits Gaming