Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Japone, 1907 Fenerbahçe’den ayrılmak istiyor

Japone, 1907 Fenerbahçe’den ayrılmak istiyor

1907 Fenerbahçe’nin destek oyuncusu ve kaptanı Japone, Twitter üstünden yaptığı açıklama ile gelecek mevsim tekliflere açık olduğunu ve takımdan ayrılmak istediğini duyurdu.

Bahadır yaptığı açıklamada kontratı devam etmesine rağmen teklifleri  değerlendireceğini belirtti. Ayrılık sebebi ile ilgili olarak da spekülasyon olmaması adına kendi açıklama yapmayı tercih eden oyuncu, fazla detaya inmeden şunları söyledi: “Detaylara inmeden takıma, takım arkadaşlarıma ve kendime zarar vermeden kısaca sebebinin Türkinatör ve Hades ile devam etmek istememem olduğunu söyleyebilirim.”

İşte o açıklama:

“İlk tam profesyonel takımıma geri dönüp tekrar şampiyonluk yaşamak oldukça keyifli bir tecrübeydi. Bu mevsim kişisel ve takım olarak çok başarılı bir sezon geçirdiğimizi söyleyebilirim. Başka bir önemi de, bu sezon benim ilk kaptanlık tecrübemdi.

“Önümüzdeki split için ise farklı bir kadroda devam etmemin ben ve takımım için daha yararlı olacağını düşünüyoruz. Birçok kişi ayrılığın sebebini soracak ve doğal olarak açıklama bekliyor. Bunu biliyorum.”

“Detaylara inmeden takıma, takım arkadaşlarıma ve kendime zarar vermeden kısaca sebebinin Türkinatör ve Hades ile devam etmek istememem olduğunu söyleyebilirim.”

“Ayrıca bana her zaman motive kaynağı olan Fenerbahçe taraftarına çok teşekkür ediyorum. Ben bu takımda olsam da olmasam da her zaman bana çok destek verdiniz. Yeriniz gerçekten bende apayrı. Ben 1907 Fenerbahçe ile bu başarıları elde ederken çok pozitiftiniz ve hep kendinizi hissettirdiniz tekrar tekrar teşekkür ediyorum.”

“Bütün takım arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Sizinle oynamak harikaydı ve bu sezonu unutmayacağım. Unutmadan bana her zaman çok iyi yaklaşan Emre Aksoy ve başkanımız Sina Afra’ya da çok teşekkür ederim.”

Sarı lacivertli ekip ile muhteşem bir sezonu geride bırakan oyuncu, VFŞL normal sezonunu 1.olarak tamamladıktan sonra Play-off’larda da ezeli rakibi Bahçeşehir SuperMassive’i finalde geçerek şampiyonluğa uzanmış ve MSI biletini kapmıştı. Ancak MSI’da istediklerini sahaya yansıtamayan ekip, turnuvaya erken veda etmiş ve daha sonrasında da ayrılık haberleri de birbiri ardına gelmeye başlamıştı. Kirei ve Ruin’in takımdan ayrılmasından sonra şimdi de Japone takımdan ayrılmak istediğini söyledi. Bakalım, 1907 Fenerbahçe şampiyon kadrodan boşalan koltukları nasıl dolduracak, Japone’nin geleceği nasıl şekillenecek? Önümüzdeki günlerde hep beraber göreceğiz.