Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri GBM Flank Fantezi Ligi kart analizi

GBM Flank Fantezi Ligi kart analizi

GBM Kimdir?

GBM, tam ismiyle Lee Chang-seok Güney Kore’de 1994 yılında doğmuştur. İsminin tam anlamı “Ganged by Mum” yani “Anne tarafından baskına uğrayan” anlamındadır. 2013 yılında profesyonel olarak espora başlayan GBM, toplamda 9 farklı takımda oynamıştır. 2014 yılında Jin Air’e transfer olan GBM, grup aşamalarına kadar ilerleyebilen takımının başarısız olmasından sonra oradan ayrılıp NRG Esports’a transfer oldu. LCS ile tanışan GBM, iyi başladıkları ligde ilerleyen haftalarda galibiyet alamadılar ve alt sıralara oynayan takım haline geldiler. Ardından Team Vitaly’e transfer olarak LEC tecrübesi kazanan oyuncu, Kasım ayında TCL’e gelerek 4. Bölge deneyimi tatmış oldu. Super Massive ile ilk sezonuna 2 mevsimlik şampiyonluk sığdıran GBM, ardından bu şampiyonlukları finalde elinden aldığı Royal Youth’a transfer oldu. Güzel bir sezon geçirseler de yarı finalde elendiler ve GBM’de takımdan ayrıldı. Dün açıklanan habere göre ise GBM bu mevsim Galatasaray Esports formasıyla karşımıza çıkacak.

 

Yaz mevsiminin tecrübeli orta koridor oyuncularından GBM’in 2019 Kış Mevsimi verilerine göre* hazırlanan Flank Fantezi Ligi kartını inceleyelim.

 

Şampiyon tercihlerine göre GBM;

Tüm kariyeri boyunca en iyi oynadığı şampiyonlar;

Vladimir; 28 oyun 21 galibiyet

Zoe; 10 oyun 7 galibiyet

Tüm kariyeri boyunca en kötü oynadığı şampiyonlar;

Karthus; 6 oyun 2 galibiyet

Cassiopeia ; 14 oyun 4 galibiyet

 

Kişisel analiz;

TCL’yi çok iyi tanıyan ve şampiyon havuzu çok geniş bir oyuncu. Daha önce aldığı başarılar ve kış mevsimindeki oyunuyla güç sıralamasında ilk 3’te diyebiliriz. Adaptasyon süreci çok hızlı gerçekleşeceği için ilk haftadan itibaren oyuna etkisini rahatça koyabilecek.

GBM Fantezi Ligi Kartı İpuçları;

Bugüne kadar çıkan tüm MVP kartlarında, TCL’de en çok kartı çıkan oyuncu GBM oldu. KDA oranı her zaman yüksek olan GBM, takımınıza sürekli iyi puanlar getirecektir. Ayrıca Geniş şampiyon havuzu sayesinde Counter-Pick yemeyen oyuncu tam anlamıyla her takımın olmazsa olmazı.

 

Flank Fantezi Ligi nedir?

League of Legends oyunun fantezi ligi olan Flank fantezi liginde, Türkiye ve dünyadaki oyuncuların kartlarını, mağazadan Flank puanlarınız ile satın alabilir, kendi takımınızı kurabilirsiniz.

Kendi takımını kur, şampiyon ol, zaferin tadını çıkar!

https://www.flankesports.com/fantezi-ligi

 

 

*En yüksek KDA’lı maçı bu yıl Team Aurora’ya karşı oynadığı Zoe performansıylaydı. 2-0-20 skoruyla oyunu bitiren GBM kendi rekoru olan 8-1-14’ü perfect KDA ile kırmış oldu