Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri İzmir’de dev espor etkinliği

İzmir’de dev espor etkinliği

Bu yıl 88. kez dev buluşmaya sahne olacak İzmir Enternasyonal Fuarı, tüm dünyada espor severlerin heyecanla takip ettiği Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nın finaline ev sahipliği yapacak.

12-15 Eylül tarihleri arasında 4 No’lu Hol’de gerçekleşecek finallerde finalistler, özel olarak hazırlanacak alanda CS:GO ve Dota 2 oyunları için kıyasıya bir yarışa girecek. Final oyunların haricinde hol içinde çeşitli etkinlikler de gerçekleşecek. 

Finallerin yanı sıra ilk kez gerçekleşecek  League of Legends Günü ve yeni oyun modu Taktik Savaşları etkinlikleri oyunseverlerle buluşuyor. 

6-15 Eylül tarihleri arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenecek Türkiye’nin ilk ve tek genel ticaret fuarı 88. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) için çalışmalar son hızıyla devam ediyor. Öncesinde ve sürdüğü günlerde kentte büyük bir hareket sağlayacak 88. İEF ile birlikte birçok ünlü isim de İzmir’de hayranlarıyla buluşacak. Çeşitli müzik türlerinde konserler, izleyiciyi büyüleyecek tiyatro oyunları, eğlenceli aktiviteleri ve dünyanın her noktasından gelen iş insanlarının ticari görüşmeleriyle yüzbinlerce kişiyi ağırlayacak İEF, dev bir oyun finaline de ev sahipliği yapacak. Tüm dünyada merakla takip edilen espor oyunlarının yer aldığı Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nın CS:GO ve Dota 2 finali, 88. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda gerçekleşecek.

Etkinliğe bilet almak için https://www.biletinial.com/etkinlik/intel-esl adresini ziyaret edebilirsiniz.

İzmir’de büyük buluşma

Dünya çapında oynanan CS:GO ile Dota 2 oyunları ile gerçekleşen Türkiye Şampiyonası’nın buluşma noktası 88. İzmir Enternasyonal Fuarı olacak. 12 ile 15 Eylül tarihleri arasında 4 No’lu Hol’de gerçekleşecek finalde, bilgisayarlar, VR ve farklı fiziksel oyunlar için deneyim alanları kurulacak. Finalleri takip etmek isteyen ziyaretçiler de burada maçları takip edebilecek. 300’den fazla takım arasından lige kalmaya hak kazanan 8 takım, 7 haftalık lig aşamasında rekabet edecek. Intel ve ESL’in işbirliğiyle hayat bulan organizasyonda; Monster, Mercedes ile Teknosa’nın sponsor olduğu Türkiye Şampiyonası’nın haricinde Türkiye Şampiyonası’nın heyecanını daha da yukarı taşıyacak dopdolu League of Legends Günü’nde ünlü yayıncıların katılacağı League of Legends Gösteri Maçı, Taktik Savaşları turnuvası finalleri, etkinliğe gelen oyuncuların katılabileceği ARAM ve TS maçlarının yanı sıra, Cosplayer Gösterileri, Yayıncılarla Soru & Cevap Etkinliği, kule devirme yarışması, hediyeli bilgi yarışması gibi etkinlikler yer alacak. 

Binlerce oyunseverin ziyaret edeceği etkinlikte 12 Eylül perşembe günü düzenlenecek Dota 2 turnuvası büyük finali https://www.twitch.tv/esl_dota2_tr adresinden, 13 Eylül 2019, Cuma günü gerçekleşecek olan League of Legends Gösteri Maçı ve TS Turnuva finali https://www.twitch.tv/esl_lol_tr adresinden ve 14-15 Eylül tarihlerinde düzenlenecek CS:GO finalini ise https://www.twitch.tv/esl_csgo_tr adresinden verilecek canlı yayınla takip edilebilecek. Etkinlik ile ilgili tüm gelişmeleri ESL Türkiye sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.