Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri İstanbul Üniversitesi’nde espor konferansı yapılacak

İstanbul Üniversitesi’nde espor konferansı yapılacak

İstanbul Üniversitesi, kurduğu espor takımını duyurduğunda espor takipçileri oldukça heyecanlanmıştı. Çünkü bu, Türkiye’de esporun yaygınlaşması anlamına geliyordu. Bu adımı atarak kendinden bahsettiren İstanbul Üniversitesi, şimdi de bir başka etkinlikle öne çıktı. Önümüzdeki günlerde spor ve espor temalı program merakla bekleniyor.

Spor& E-spor Zirvesi adıyla düzenlenen etkinlik, 30 Nisan’da espor takipçilerinin aşina olduğu isimlerin katılımıyla gerçekleşecek ve merak edilenlerin konuşulduğu bir akışa sahip olacak. Programa katılacak olan isimler ise spor ve espor yorumlarıyla tanıdığımız ve VFŞL yorumcularından Kaan Kural, Türkiye Espor Federayonu Kurucu Başkanı Alper Afşin Özdemir, Royal Youth takımının kurucusu Can Gürsu, spor yazarı ve yorumcusu olan Uğur Karakullukçu olacak. Program Cemil Bilsen Konferans Salonu’nda, 10.00 ile 16.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Etkinliğe katılmak için kayıt yaptırmak gerekiyor bu kayıtlar İstanbul Üniversitesi İktisat Kulübü tarafından hazırlanan form ile alınıyor. Etkinliği düzenleyen İstanbul Üniversitesi İktisat Kulübü, bu etkinliği Twitter üzerinden yaptığı şu paylaşımla duyurdu:

 

Spor ve E-Spor dünyasının tüm açılarıyla ele alınacağı, birbirinden değerli konuklarla sohbet havasında geçecek olan etkinliğe kayıt olmak için link

https://t.co/ZE42ZCl0KH

— İÜ İktisat Kulübü (@iuiktisatkulubu) 25 Nisan 2019

 

 

 

Türkiye’de tanınması ve yaygınlaşması, diğer ülkelere göre geç olan espor konusunda böyle etkinliklerin yapıldığını görmek oldukça heyecan verici.