Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri İlk yarı final bileti Royal Youth’un oldu

İlk yarı final bileti Royal Youth’un oldu

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nin çeyrek final aşamasında ilk maç Royal Youth ve Dark Passage arasındaydı. Yarı final bileti için mücadeleden takımların karşılaşmasını sizler için inceledik.

Günün açılış maçında ilk kanı döken takım Royal Youth oldu. Dakika henüz 10 olmadan, orman da dâhil her alanda minyon üstünlüğü olan takım, tek skoru olmasına rağmen 2 bin altın farkına sahipti. Alt koridorda hızlı girişini sürdüren Royal Youth, ilk ejderi ve Vadi’nin Alameti’ni alıp baskın oyun performansını sürdürdü. Üst koridordaki savaşta Alamet’i de çağırarak üs üste iki kuleyi aldılar. Oyunun başından beri en güçlü oyunu sergileyen Closer ikinci ejderi tek başına Royal Youth hanesine yazdırmayı başardı. Dark Passage ise ilk kule skorunu alıp takım savaşından GBM’in hatasını lehine çevirerek üstün çıksa da Royal Youth karşılıksız bırakmadı. Daha etkili ve tehlikeli hamlelerle cevap veren Royal Youth, Baron’u alarak altın farkını 9 bine çıkardı. Böylece DP cephesinde kısa süre gördüğümüz etkili cevaplar takım tarafından korunamadı ve Royal Youth, dakika 24’te 18-5 skorla ilk maçın galibi oldu.

Günün ikinci maçında Dark Passage cephesinde bir oyuncu değişikliği yapıldı ve Korpse yerine oyuna Pbd girdi. Oyun başlar başlamaz iki takım da güçlendirmelere yöneldi. İlk kan ise hem orta he üst koridorda üstünlük kuran Dark Passage tarafından döküldü. İlk hamleyi yapan takıma Royal Youth’tan cevap gecikmedi ve art arda iki skorla anında karşılık verdiler. Aynı karşılıklı hamleler devam etti ve 11.  dakikada Royal Youth ejderi alırken Dark Passage Vadi’nin Alameti’ni aldı. Bu anlarda varlığını göstermek için çaba sarf eden Dark Passage, ilk kuleyi alıp ikinciye yöneldi ve burada Alamet’i çağırdı ancak girişimlerinde başarılı olmalarına rakip takım izin vermedi. Dakika 15’te Pilot ve Dumbledoge’un muhteşem oyunuyla üst üste skorlar alan Royal Youth, kule skorlarının ardından bir ejder skoru daha alarak üstünlüğünü yeniden ilan etti. 20. dakikada Baron’u da alarak daha fazla güçlenen takım karşılığında bir kule skorunu rakibine verse de oyun kontrolünü kaybetmediler ve cevaben iki kuleyi üst üste alıp Nexus’a yöneldiler. Yine dakika 24’te 11-3 skorla oyunu bitiren Royal Youth ikinci galibiyetini aldı.

Günün üçüncü maçında, Dark Passage ilk kanı alarak oyuna başladı ancak skora sahip olan takım olmalarına rağmen Royal Youth altın sayısında üstünlüğe sahipti. Royal Youth’un üst üste aldığı skorla öne geçen takım üst koridor üstünlüğüne ulaştı. Bu üstünlüğü sürdürmeye kararlı olan takım, ilk ejderi ve Vadi’nin Alameti’ni alarak ilk kuleye yöneldi ve başarılı bir sonuç elde etti. Altın farkını 2,500’e taşıyan Royal Youth, Dark Passage’ın ejderi almaya çalıştığı sırada üstüne gitti ve takım savaşından galip çıkarak hem skorları hem de ejderi kazanmayı başardı. Ardından Alamet’i çağırarak ilerleyen takıma, kuleyi alan Dark Passage engel oldu ve böylece Alamet’i istedikleri gibi kullanamayan bir Royal Youth manzarası gördük. Bu dakikalarda karşılıklı olarak kuleleri alan takımlar, Royal Youth’un Baron’a yönelmesiyle bir Baron önü mücadelesi yaşadılar ve mücadeleyi Backlund sayesinde DP kazandı. Backlund’un etkili hamlelerini gördüğümüz maçta, üst üste kıyasıya takım savaşları yaşandı ve DP, Nexus kulelerine yöneldi. Tam oyunu bitirdiklerini düşünmeye başladığımız sırada Royal Youth Baron’u alıp rakibini durdurdu. Karşı bir atakla Nexus’a giden takım dakika 33’te 22-19 skorla hem bu heyecanlı maçın hem de çeyrek final aşamasının kazananı oldu.