Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Son yarı final bileti Galatasaray Espor’un oldu

Son yarı final bileti Galatasaray Espor’un oldu

Çeyrek final aşamasını geçen ilk takım Dark Passage ile mücadelesinden galip çıkan Royal Youth olmuştu. İkinci yarı final takımı olmak için mücadele eden Galatasaray Espor ve Doğuş Üniversitesi Aurora'nın karşılaşmasını sizler için değerlendirdik.

Günün açılış maçında ilk kanı dökmek için yapılan takım savaşı bir sonuç vermedi ancak ardından yeniden yapılan hamlelerle ilk kan skoru Galatasaray'a gitti. Ardından ejderi de alan takım, Vadi'nin Alameti'ni de aldı ve oyunda üstünlük kurdu. Karşılığında ejderi alarak cevapsız kalmayan Doğuş Üniversitesi Aurora, dakika 20 olmasına rağmen henüz bir skor alamamıştı. Bu üstünlüğü kurarak kuleyi alan Galatasaray, bu dakikalarda Madness'in sergilediği güçlü oyun performansıyla skor farkını açtı. İkinci ejderi de alarak 10 bin altın farkına ulaşan sarı kırmızılı takım, üst üste üç skor almayı başarsa da Aurora'nın varlığını göstermesine daha fazla izin vermedi. Baron'u alarak oyun hâkimiyetini daha da artıran Galatasaray iken aynı anlarda ejderi alan takımsa Aurora oldu. Güçlendirmeyi fırsat bilerek Nexus kulelerine yönelen baskın takım, o alanda girdikleri takım savaşında galip çıktı ve dakika 30’da 14-4 skorla ilk maçın galibi oldu.

Günün ikinci maçında, erken oyunda Galatasaray ejderi alarak maça hızlı bir güçlendirmeye başladı. İlk kanı alan takımsa Doğuş Üniversitesi Aurora oldu. Galatasaray'ın başarılı kitle kontrolü sayesinde eşitlik oldu ancak mücadelelerde üstün gelen Aurora ilk maçın aksine etkili bir performans sergiledi. Dakika 15’te Padden katliam yaparak oyun kontrolünü sürdürdü. Aurora ejderi almasının ardından orta koridorda kuleyi de alarak Nexus kulelerine yöneldi. Ama engel olan Galatasaray Baron önü mücadelesinde galip çıktı ve Baronu almayı başardı. Aurora cevap olarak ejderi alsa da kontrolü kaybetmeye başladı ve agresif oyunları istediği sonucu vermedi. Kontrolü yeniden sağlayan Galatasaray, ejderi alıp Baron önündeki mücadeleyi tekrar kazandı ve Nexus’ta başarılı bir sonuç alarak dakika 30’da 21-18 skorla ikinci galibiyeti aldı.

Günün üçüncü maçında, 2-0 önde olan Galatasaray, hem ilk kanı alan hem de ejderi katleden Aurora karşısında bu kez etkili bir erken oyun mücadelesi sergileyemedi. Aurora’nın üstün performansı dakika 15’e kadar sürdü. Vadi’nin Alameti için girilen takım savaşında Galatasaray galip çıkarak bu dakikalardan sonra kontrolü yine eline aldı. Baron'u da alarak güçlendirmeye ulaşan Galatasaray, dakikalar sonra ikinci kez Baron’u alarak kulelere yöneldi. Takım savaşlarını da lehine çevirmeyi başaran takım maçı bitirmeye gitti. Dakika 35’te Nexus'u alarak 17-10 skorla galip gelen Galatasaray yarı finalleri garantileyen takım oldu.