Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri İkon Olacaklar: 2020 Oyunları

İkon Olacaklar: 2020 Oyunları

İkon olanlar serimizde bu hafta sürpriz bir bölümle karşınızdayız. Yeni yıla yaklaşırken, önümüzdeki sene duyurulacak olan oyunların da sayısı hayli arttı. Biz de bu oyunlardan en çok beklediklerimizi sizler için derledik. Karşınızda 2020 yılının merakla beklenen 5 oyunu.

 

5- Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy serisi; firmaları batmak üzere olan oyun geliştiricilerinin, son bir oyun denemesi üzerine çıkmış (serinin ismi de bu konuda ipucu verdiği üzere) ve çok tutulmuştur. Bu serinin sevenleri tarafından en çok beğenilen oyun olmuş ve bir klasik haline gelmiştir. Orijinali 1997 yılında çıkan Japon RPG türündeki bu oyunun önümüzdeki yıl çıkacak yeniden yapımı ise; eşsiz bir oynanış, kendi içine çekecek bir atmosfer ve orijinal hikayeyi daha derinlemesine işlemeyi vadediyor.


4- Dying Light 2

Özelllikle Gamescom oyun fuarlarındaki oynanış videolarıyla büyük ilgi toplamayı başaran Dying Light 2, 2020’nin en beklenen oyunları arasında. Post apokaliptik bir dünyada geçen Dying Light bolca zombi içeren bir açık dünya oyunu. Geliştiricilerinin vaatleri arasında, çıkacak oyunun interaktif kısmının gelişmişliği de yer alıyor. Oynanış esnasında vereceğimiz kararların, hikayenin gidişatını ve yaşadığımız şehri büyük oranda değiştirmesi bekleniyor. Dileriz ki Dying Light 2, bu yüksek beklentilerimizi karşılayacak kadar güzel bir oyun olur.


3- Mount & Blade II: Bannerlord

Yıllardır beklediğimiz, çıkış hikayesi adeta Arap saçına dönen Mount & Blade II: Bannerlord; nihayet önümüzdeki martta erken erişimle oyuncularla buluşuyor. Orta Çağ temalı bir RPG olan Mount & Blade, ilk oyunu Warband ile geniş bir hayran kitlesi elde etmişti. Ankara menşeili bir Türk firması olan TaleWorlds’ün oyunu olan Mount & Blade; çatışma, diplomasi gibi alanlarda getireceği yeniliklerle bizleri heyecanlandırıyor. Umuyoruz ki Bannerlord dünyada çokça ses getirir ve bizlere bayrakları astırır.


2- The Last Of Us Part II

İlk oyunuyla birlikte, belki de hikaye anlatımı deyince akla ilk gelen isim olan The Last Of Us; karakterlerimizin maceralarını kaldığı yerden devam ettiriyor. Çıkışı 29 Mayıs’ta olacak olan yapım, Ellie’nin intikam için çıktığı macerasını konu alıyor. Ellie’yi yöneterek zombi ve insanlarla çarpışırken, Sony’nin deyimiyle duygusal açıdan yıkıcı etkilere de maruz kalacağız. Çıkan oynanış fragmanlarıyla tüylerimizi diken diken eden bu efsane yapım için biz şimdiden gün saymaya başladık.


1- Cyberpunk 2077

Son dönemlerin merakla beklenen oyunlarının belki de en başında gelen Cyberpunk 2077, 16 Nisan’da piyasaya çıkıyor. Daha önce The Witcher 3: Wild Hunt gibi bir klasiğe imza atmış CD Project RED’in, bu oyunun da yapımcılığını üstlenmesi de beklentilerimizi katlıyor. Çıkarttığı fragmanlarla dudak uçuklatan, açık dünya FPS türündeki yapım, aynı zamanda RPG ögeleri de barındıracak. Özellikle açık dünyanın boyutu ve canlılığı konusunda iddialı olan CD Project RED, beklentilerimizi boşa çıkarmayacak gibi. Ayrıca oyunu oynarken sıkça Keanu Reeves’in nefes kesici performansını izleme şansımız da olacak.