Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Huni, Evil Geniuses’a transfer oldu!

Huni, Evil Geniuses’a transfer oldu!

Geçtiğimiz mevsimi Dignitas'ta geçiren Koreli üst koridor Huni, bir başka LCS ekibi Evil Geniuses'a transfer oldu.

2020 sezonunun başında Dignitas ile 2 yıllık 2.3 milyon dolar garanti ücret içeren bir kontrat imzalayan Huni, takımla birlikte aldığı kararın ardından henüz ilk mevsimin ardından tekliflere açık olduğunu duyurdu. 2020 Bahar Mevsimi'ni 7. sırada bitiren Dignitas, Koreli üst koridora Amerika'nın bilinen en büyük kontratını sundu ancak beklentilerin altında kaldı. Bunun üzerinde hangi takıma transfer olacağı merak edilen Huni, Evil Geniuses ile anlaştı.

Yıldızı Fnatic'te parladıktan sonra Immortals'a transfer olarak Kuzey Amerika'da boy gösteren üst koridor, ülkesine dönme kararı aldıktan 1 sezon sonra yeniden LCS'e transfer oldu. Burada Echo Fox ve Clutch Gaming formaları giydikten sonra son olarak Dignitas forması giydi. Huni, Dignitas ile 2 yıl 2.3 milyon dolar üzerinden anlaşmıştı ancak takımla bir mevsim geçirdikten sonra ayrılmak istediğini belirtti. Koreli üst koridorun EG ile yeni bir ücret üzerinden anlaştığı konuşuluyor.

Evil Geniuses kadrosunda Jiizuke ve Bang yer aldığı için yabancı slotu dolu. Huni'nin as takımda forma giyebilmesi için bir süre akademide oynaması gerekiyor. Tabii akademi kadrosunda da Korean Kid var. EG'nin nasıl bir strateji izleyeceğini ilerleyen günlerde göreceğiz.

Photo Credit: Riot Games