Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri HP oyun bilgisayarı Pavilion Gaming’i tanıttı!

HP oyun bilgisayarı Pavilion Gaming’i tanıttı!

Oyun odaklı ilk 16 inçlik bilgisayarı ile karşımıza çıkan HP, yeni Pavilion Gaming modelini tanıttı. Oldukça şık bir tasarım ile gelen bilgisayar aynı zamanda başarılı özellikleriyle oyunseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. HP, her gün daha da eğlenceli bir hale gelen oyun bilgisayarı rekabetine yeni 16 inçlik bilgisayarı Pavilion Gaming 16 ile katıldı.

Dizüstü bilgisayar hem fiyatı hem de özellikleriyle tanıtıldığı andan itibaren dikkat çekmeye başladı. HP, Pavilion Gaming serisinin yeni bilgisayarı, bütçe dostu olarak nitelendiriliyor ve 16 inçlik bir ekrana sahip. Bunun yanında bilgisayarın tasarımı size bir yerden tanıdık geliyor olabilir zira Pavilion Gaming serisinin izlerini taşıyor.

HP Pavilion 16 inçlik bir oyun bilgisayarına göre hafif sayılabilecek bir ağırlığa sahip. 2,3 kilogram ile karşımıza çıkan bu bilgisayar, Intel Core i5-10300H işlemci, 6 GB VRAM’li NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti, 8 GB RAM, 32 GB Intel Optane hafızasıyla birlikte 512 GB SSD sunuyor. Bununla birlikte bağlantı tarafında HDMI 2.0, iki USB Type-A, bir USB Type-C, Ethernet, kulaklık ve SD kart girişine sahip.

Bilgisayar iki farklı seçenek ile karşımıza çıkıyor. Bunlardan ilki yukarıdaki özelliklerdeyken cihazın diğer yapılandırmasında ekran kartı aynı kalırken diğer donanımlarda değişiklikler görülüyor. Bu seçenekte Intel Core i7-10750H işlemci, 12 GB RAM, 256 GB SSD ve 1 TB HDD yer alıyor. Bununla birlikte 144 Hz’lik bir panel bizleri karşılayan bu cihaz için 1920 x 1080 piksel çözünürlük destekleniyor.

HP’nin oldukça iddialı olduğu bu modelin haziran ayı içerisinde kullanıcılarlı buluşması bekleniyor. Bilgisayar 799 dolarlık bir fiyat etiketiyle karşımıza çıkacak. Türkiye'de çıkıp çıkmayacağı henüz belli olmayan bilgisayarın Türkiye fiyatının nasıl olacağı da belirsizliğini koruyor.