Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri HolyPhoenix, haberimizi doğruladı

HolyPhoenix, haberimizi doğruladı

Beşiktaş Espor’un tecrübeli nişancısı HolyPhoenix, 16 Mayıs 2019 tarihli gece yayınında, Beşiktaş Espor League of Legends takımının 2019 Yaz Mevsimi kadrosunu açıkladı. Daha önce yaptığımız “Söylenti: Beşiktaş Espor, LoL kadrosunu tamamladı” adlı haberde kadroyu sizlere bildirmiştik.

Doğrulanan bilgilerden sonra dün bahsettiğimiz oyuncuları tekrar inceleyelim;

Mertkan “Smoke” Salman

 • 4.6 KDA ORANI
 • 7.7 DAKİKA BAŞINA MİNYON
 • %64 SKOR KATKISI

Panky‘nin takımdan ayrılmasından sonra onun yerine geçecek olan isim Galatasaray Espor Akademi Takımı üst koridor oyuncusu Mertkan “Smoke” Salman oldu. Alternatif olarak düşünülen başka bir üst koridor oyuncusu olduğuna dair bir duyum almadık. Dün yaptığımız haberde de transferin ilginç olacağından bahsetmiştik. Bunun sebebi,  Galatasaray Espor Akademi Takımı için bile istenileni veremezken, Beşiktaş Espor as takımında oynayacak olması.

Smoke, Galatasaray Espor’un üst koridor oyuncusu BrokenBlade’in 1 hafta ceza aldığı dönemde, geçici olarak kadroda yer almış ve katıldığı karşılaşmadan galibiyetle ayrılmıştı. Bu karşılaşmada tanınırlığı artan Smoke, önce Oyun Hizmetleri’nde ardından ÇİLEKLER’de oynadı. Son olarak katıldığı Galatasaray Espor’da Akademi oyuncusu olarak boy gösteren Smoke, artık as takımda.

 

Tunahan “Kireas” Kevioğlu

 • 3.0 KDA ORANI
 • 4.6 DAKİKA BAŞINA MİNYON
 • %63 SKOR KATKISI

Ormancı rolünde ise Kış Mevsimi’nde akademi takımlarında yer alan Kireas ile devam edecekleri öğrenildi. Kireas’ın performansı Beşiktaş Espor’u memnun etmişe benziyor.

Ayrıca, akademi takımı ormancısı ve as takım ormancısı değişmeli oynayacağı için, 1907 Fenerbahçe Espor’un akademi takımının ormancısı Emray “Robin” Kurt’u da kadrolarına dahil ettiler. Orman rolü için kadrosunda iki çaylak bulunduran Beşiktaş Espor’un göstereceği performans merak konusu oldu. Büyük bir başarı mı, yoksa vasat bir performans mı seyredeceğiz? Yaz Mevsimi başlamadan bu sorunun cevabını vermek pek mümkün değil gibi gözüküyor.

Emray “Robin” Kurt

Bu sezon için Fenerbahçe Espor’dan transfer ile ayrılan tek oyuncu Robin oldu. Fenerbahçe Espor, Robin’den memnun muydu, değil miydi bilinmez ama henüz yerine uygun bir oyuncu bulamadıklarını biliyoruz.

 

Ahmad “Koearn Kid” Charif 

 • 3.0 KDA ORANI
 • 8.5 DAKİKA BAŞINA MİNYON
 • %62 SKOR KATKISI

Geçtiğimiz dönemlerde Doğuş Üniversitesi Aurora’da orta koridor oyuncusu olarak görev alan ve kullanıcı adıyla dikkat çeken, Ahmad “Koearn Kid” Charif ‘in de takıma katılacağı düşünülüyor. HolyPhoenix’in doğruladığı kadroda belirsizliğini koruyan tek isim olarak öne çıkıyor. Aurora ile başarılı bir mevsim geçirmiş olması, oyuncunun transfer konusunda aklını karıştırıyor olabilir.

Anıl “Holyphoenix”  Işık

 • 5.2 KDA ORANI
 • 9.3 DAKİKA BAŞINA MİNYON
 • %76 SKOR KATKISI

Beşiktaş Espor’un, tecrübeli nişancısı olan Holyphoenix, takımın demirbaş üyesi. “Değişemez, transfer edilemez ve transferi teklif bile edilemez” durumda. Sızdırılan kadroyu duyurduğumuz haberdeki oyuncuları kendi yayınında doğrulayan tecrübeli oyuncu, takımda köklü bir yer edindiğini herkese göstermiş oldu.

 

 

Norman “Gistick” Kaiser

“mousesports” takımı için destek rolünde görev alan Alman oyuncu Gistick için Beşiktaş Espor ile anlaştığı iddia edilmişti. Ne var ki bu sefer, edindiğimiz bilgi doğru çıkmadı ve önceki haberimizde bahsettiğimiz ancak doğrulanan isimler arasında yer almayan tek oyuncu Gistick oldu. Açıkçası böyle bir söylentinin yayılmış olması bize de pek mantıklı gelmemişti.

Beşiktaş Espor’un akademi takımı için de köklü değişiklikler yapacağını belirtmiştik. Ancak bütün kadronun tamamen kesinleşmiş olmasını biz de beklemiyorduk. Duyurduğumuz son isim olan, Kış Mevsimi’nde Royal Youth Akademi Takımı forması giyen Onur “MadlifeOnur” Yıldırım, VFŞL 2019 Yaz Mevsimi için Beşiktaş Espor forması giyecek.

Kısaca özet geçmek gerekirse, iddialar doğrultusunda oluşacağını düşündüğümüz kadro aşağıdaki şekildeydi:

 1. Smoke (Üst koridor)
 2. Kireas / Robin (Orman)
 3. Koearn Kid (Orta koridor)
 4. Holyphoenix (Nişancı)
 5. Gistick (Destek)

HolyPhoenix’in yayında açıkladığı Beşiktaş Espor kadrosu ise;

 1. Smoke 
 2. Robin
 3. Koearn Kid 
 4. HolyPhoenix 
 5. Anthrax 

Açıkladığımız kadrodan sadece Gistick‘in yerine farklı bir oyuncu geldiğini görüyoruz.

Öte yandan HolyPhoenix, akademi takımı için bilgimiz dahilinde olmayan oyuncuları da açıkladı ve Beşiktaş Espor Kulubü tarafından yapılacak olan resmi açıklamayı beklemeye çok da gerek kalmadı. Kireas ve MadlifeOnur transferlerini ise zaten duyurmuştuk.

 1. Mayhem
 2. Kireas
 3. ma1ev
 4. Neos
 5. MadlifeOnur

HolyPhoenix’in verdiği diğer bir bilgi ise, açıkladığı oyuncular arasından sadece Koearn Kid transferinin şimdilik kesin olmadığı. Yani görünen o ki, kadroda Koearn Kid haricinde isimleri geçen tüm oyuncular kesinleşmiş durumda.

Beşiktaş Espor’a VFŞL 2019 Yaz Mevsimi’nde başarılar dileriz.