Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri GS Japone ihtimali kuvvetleniyor!

GS Japone ihtimali kuvvetleniyor!

Evet başlığı yanlış okumadınız… Daha önceden de sizlere bahsettiğimiz Japone'nin Galatasaray'a transfer olma ihtimali, aldığımız duyumlara göre daha da kuvvetlenmiş durumda. Gelin ilk önce 15 Mayıs 2019 tarihinde yapmış olduğumuz "GS Espor: Dün, Bugün ve Yarın" başlıklı haberimizde bahsettiğimiz GS Japone dedikodularını tekrar inceleyelim.

 

BAHADIR "JAPONE" ÇOLAK
2.7 KDA ORANI
1.8 DAKİKA BAŞINA MİNYON
%62 SKOR KATKISI

 

İşte, eğer gerçekleşirse yer yerinden oynar dediğimiz transfer… Ne kariyerine başlangıç tarihi, ne de yeteneği. Bu transferi radikal yapan şey Japone'nin Kış Mevsimi'nde 1907 Fenerbahçe Espor forması giymiş olması ve taraftarların "Japone'dir Fenerbahçe" diyecek kadar onu sevmesi. Ayrıca sezon başında Japone'nin Fenerbahçe Espor'a tekrar gelişini duyurmak isteyen FB Espor sosyal medya hesapları, "Evine hoşgeldin" mesajları ile destek olmuşlardı.

 

 

Japone, Fenerbahçe Espor'dan ayrılık sebebinin ise takım içi anlaşmazlıklar olduğunu Twitter hesabından bildirmişti.

 

 

 

Son olarak GS Espor Şube Genel Müdürü Kerem Şerbetçi'nin de Japone'yi takip etmesi, transfer ihtimallerini kuvvetlendirdi.

 


 

Evet haberimiz bu şekildeydi. Şimdi sıra geldi ihtimali güçlendiren yeni haberlere.

Galatasaray Espor kulübüne yakınlığıyla bilinen "Vadinin Aslanları" grubunun ve grubun takipçileri tarafından yapılan analizler, Japone'nin transferini neredeyse kesin bir şekilde duyurur nitelikte.

Galatasaray Espor Nişancısı Madness'ın son zamanlarda "IıIıIııIIIIıIIıI" nickinde bir destek oyuncusuyla duo olarak çok fazla oynadığı, KDA oranları incelendiğinde ise herkes bu anonim oyuncunun gerçekte yakından tanıdığımız bir profesyonel oyuncu olma ihtimalini konuşuyordu.


"IıIıIııIIIIıIIıI" kullanıcı adını kullanan anonim oyuncunun önceki maçları incelendiğinde ünlü yayıncı Elwind ile de Duo girildiği görülüyor. Bunun üzerine Elwind'in yayın geçmişini inceliyoruz.

Elwind'in 18 Nisan tarihli yayın geçmişi incelendiğinde ise Rakan'ın o tarihte başka bir kullanıcı adıyla oynadığı görünüyor. Ve yayından da duyabildiğimiz üzere kendisi Bahadır "Japone" Çolak. Yayını 1:21:10 süresine ileri sardığımızda ise yukarıda verdiğimiz kanıtları doğrular nitelikte olarak Japone ve Elwind'in, Lucian – Rakan ikilisini seçerken yaptıklarını konuşmaları dinlemiş oluyoruz.

Yani Madness'ın sıkça duo girdiği anonim destek oyuncusunun aslında Japone olduğu, maç geçmişleri ve Elwind'in yayını sayesinde ortaya çıkıyor.

Şimdi ise Akıllarda tek ve daha büyük bir soru var…

Japone, Türkinatör ve Hades'le olan problemleri yüzünden intikam için mi Galatasaray Espor'a geliyor, yoksa aralarında ki husumet çözüldü ama Japone yine de onlarla birlikte çalışmayı istemediği için mi başka bir takımı mı tercih ediyor?