Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Hearthstone oyuncuları, oyunun mobil cihazlardaki performansından şikayetçi

Hearthstone oyuncuları, oyunun mobil cihazlardaki performansından şikayetçi

Hearthstone’a dair en keyifli detaylardan biri oyunu farklı cihazlarda oynayabiliyor oluşumuz. Fakat şu an birçok oyuncu, HS’nin mobil cihazlardaki performans eksikliğinden dolayı şikayetçi.

En yaygın problem ise mobil kullanıcıların gelişigüzel bir şekilde oyundan kopması. Geçtiğimiz haftadan bu yana Reddit’te birçok post, oyuncuların mobil istemcide yaşadığı bağlantı problemlerinden bahsetmekte. Elbette mobil oyunlarda bağlantıdan kopma problemi sadece Hearthstone’a özel bir problem değil. Fakat oyuncular bunun Hearthstone’da son güncellemeden itibaren çok daha sık yaşandığını dile getiriyor.

Android kullanıcıları ise daha büyük problemlerle karşılaşıyor. Bazı Android kullanıcıları oyunun kendiliğinden sürekli olarak kapandığını ve donduğunu belirtti. 15 günden bu yana var olan bu problem henüz çözüme kavuşmuş değil. Problemin Android işletim sistemi ile ilgili olduğu ise kesin. Blizzard forumlarındaki gönderi o kadar çok ilgi aldı ki şimdiden birçok şirket çalışanı konu ile ilgili oyunculara güncelleme verdi. Son olarak bir çalışan, problem üstünde çalışıldığını ve en kısa sürede çözüme kavuşturulacağını belirtti.

Mobil Hearthstone oyuncuları ise herhangi bir tarih verilmemesinden ötürü sinirli. Birçok oyuncu para harcadığı Arena’yı oynayamamasından ötürü tepkisini gösteriyor.