Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri HBO’dan The Last of Us Oyununun Dizi Uyarlaması Geliyor

HBO’dan The Last of Us Oyununun Dizi Uyarlaması Geliyor

Naughty Dog stüdyosu tarafından geliştirilen ve 2013 yılında Sony’nin PlayStation için özel olarak satışa sunduğu The Last of Us, bir salgın sonrasında insanların mutasyon geçirerek yamyamlaşmış canavarlara dönüştüğü bir dünyada hastalığa karşı bağışıklığı olan Ellie isimli bir genç bir kız ile Ellie'yi milislerin karargahına götürmeye çalışan Joel'un hikâyesini konu alıyor. Ellie ve Joel’un yolculuklarını ele alan oyun, aksiyon ve macera türlerini hayatta kalma teması altında birleştiren yapısıyla oyun dünyasında dikkatleri üzerine çekti. Uzun süre en çok satan video oyunları arasında yer alan The Last of Us, oyunseverler tarafından beğeniyle karşılandı.

Oyun dünyasında büyük bir etki yaratan The Last of Us televizyona uyarlanıyor. Deadline sitesinin haberine göre Game of Thrones, True Detective, Watchmen, The Sopranos, WestWorld, Six Feet Under, Oz gibi televizyon tarihinin kaliteli birçok dizisine imza atan Amerikan kablolu kanalı HBO, The Last of Us'ın dizi uyarlaması için hazırlıklara başladı. Resmi Twitter hesabından bir paylaşım yapan HBO, diziyi hazırlaması için Chernobyl dizisinin senaristi Craig Mazin ve oyunun yaratıcılarından olan Neil Druckmann ile anlaştı. HBO'nun, The Last of Us'ı uyarlamak için hem oyunun dünyasına hâkim hem de televizyon dünyasında Chernobyl gibi sükse yaratan bir diziyi hazırlayan isimlerle anlaşmış olması, işini ince eleyip sık dokuduğunu ortaya koyuyor. Bununla beraber The Last of Us'ın, ele aldığı hikâyeyle uzun soluklu bir diziye uyarlanmaya oldukça elverişli olması da projenin doğru mecrada yayınlanacak olması açısından büyük bir önem taşıyor. 

Craig Mazin ve Neil Druckmann'ın hazırlayacağı dizinin ne zaman yayınlanacağı ve oyuncu kadrosunda hangi isimlerin yer alacağı henüz bilinmiyor. Özellikle oyunseverler tarafından büyük bir heyecanla beklenen dizinin televizyn dünyasında nasıl bir etki yaratacağını ilerleyen dönemlerde göreceğiz.