Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Günahım Neydi: Umbrella Corps.

Günahım Neydi: Umbrella Corps.

Öncelikle yazıya başlarken, Resident Evil hayranlarından özür diliyoruz. Çünkü bu oyunu pek çok kez unutmaya çalışmış olabilirler. Hatta belki unutmuş bile olabilirler ancak yeniden karşılarına çıkardık. Resident Evil hayranları, lütfen bizi affedin. Günahım Neydi serisinin bugünkü konuğu Resident Evil: Umbrella Corps.

Umbrella Corps. çıkmadan önce herkesin büyük umutları vardı. Ne de olsa seri Resident Evil adını da taşıyor ve reklamları da gayet iyi yapılmıştı. Online modu insanları büyük beklentilere sokmuş ve insanlar oyunun çıkışını beklemeye başlamışlardı. Ancak keşke zaman o an dursa ve oyunun çıkışını görmeseydik. Oyun neredeyse başlı başına rezalet. Sadece zombi modellemeleri güzel diyebiliriz. Oyunda “The Experiment” ve “Online” adı altında iki farklı mod mevcut. “The Experiment” modunda oyunun hikayesini anlattığı iddia ediliyor ancak biz ortada hikayeye benzer hiçbir şey göremedik. “The Experiment” modunda yaptığınız tek şey round atlamak için zombi örnekleri toplamak ve bu size hiçbir tecrübe puanı vermiyor.

Ardından oyunun en beklenilen yeri Online'a girdiğinizde karşınıza yine iki farklı mod çıkıyor. Bu modlar: Mult-Mission ve One-Life Match modları. Mult-Mission modu yine oynamaya değer bir mod olarak gözükse de oyunun çıktığı tarihlerden beri Mult-Mission da dahil olmak üzere “Online” modunda bir şey oynayamıyorsunuz çünkü insanlar yok! Ama Mult-Mission ve One-Life Match modlarından bahsetmek gerekirse, ilk modumuz Mult-Mission’da diğer oyuncularla savaşırken belirli görevleri yapmaya çalışıyorsunuz. One-Life Match’de ise 3 dakika boyunca diğer oyuncular ve zombilere karşı hayatta kalmaya çalışıyorsunuz.

Umbrella Corps. Çıktığı ilk günden beri büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Gerek online’da oyuncu olmamasıyla, gerek hikaye modunun olmamasıyla, gerek optimizasyon sorunlarıyla. Bu yüzden Umbrella Corps. Günahım Neydi’nin bu haftaki konuğu oluyor. 2020’de görüşmek üzere!