Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Call of Duty League’de format değişikliği

Call of Duty League’de format değişikliği

Activision Blizzard, açılış sezonu başlamadan önce Call of Duty League'in formatını değiştirdi. Lig turnuva formatında oynanacak ve ikinci haftası Londra’da gerçekleşecek.

Ligin formatı Call of Duty’nin espor yapısına ve şehir tabanlı franchise yapısına benziyor. Önceki formatta takımlar sadece tek bir seri oynamak için bazı haftalarda ülke çapında dolaşmak zorunda kalıyordu. Bundan dolayı da bu format takımlar ve oyuncular tarafında eleştiri topluyordu. Henüz detaylar tam olarak netleşmese de 12 takımın tamamı kendi evinde bir seriye ev sahipliği yapacak gibi gözüküyor.

Ligin ABD, Minnesota'da gerçekleşecek açılış etkinliğinden sadece bir ay önce duyurulan önce bir değişikliğin sinyalleri aslında Call of Duty Yetkili Üyesi Johanna Faries’in Sports Illustrated’a verdiği röportajda verildi. Faries bu değişikliğin arkasındaki mantığı şu şekilde açıkladı: “Topluluğumuzdaki birçok insanın turnuvalara oldukça yüksek bir ilgisi var. tarafından çok istenen bir şey. Bu yüzden ekibimizle beraber 2020’ye girerken rekabeti daha da arttıracağını düşündüğümüz yeni bir format oluşturmak için çok çalıştık. Oldukça yoğun bir mesai harcasak da bu tatil döneminde Call of Duty hayranlarına böyle bir hediye vermekten dolayı çok mutluyuz. Ocak ayında turnuvayı başlatmak için sabırsızlanıyoruz.”