Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Günahım Neydi: Homefront The Revolution

Günahım Neydi: Homefront The Revolution

İlk oyunuyla gönülleri fetheden, ikinci oyunun fragmanıyla ilgi odağı olan ama daha aha şimdi başlıyor demeden seriyi sonlandırtan oyunun, yani Homefront: The Revolution’ın günahı neydi? 

Homefront serisinin ilk oyunu her ne kadar kendini büyük bir kitleye gösterememiş olsa da oynayanlarına kendini sevdirip sıkmadan ve tekrar etmeden kendini bitirtebilmişti.

Bunlara ek olarak oyun işlediği hikaye bakımından diğer FPS oyunlarından kendini sıyırabiliyordu, çünkü oyun bizim dönemimize çok yakın bir tarihi konu edinmiş ve bunu olası kötü bir senaryo ile harmanlamıştı. Dolayısıyla oyun öyle ya da böyle kendini FPS severlere oynatabiliyordu. 

Ancak serinin ikinci oyunu öyle bir çıkış yaptı ki oyunu övmeye kimsenin cesareti yetmedi çünkü ön incelemeleri genelde 6’dan düşük puanlardı. Hatta sitelerden birinin oyuna 100 üzerinden 10 puan vermişliği bile olmuştu. Oyun çıktıktan çok uzun bir süre sonra bile forum sitelerinde oyunu öven kimse yoktu. Oyunun tek iyi yanının sadece 2 TL olması olduğu söyleniyordu.

Bunun böyle olmasının birçok sebebi var. Bunlardan en etkili olanı tabii ki oyunun yapım sürecinde çıkan ekip içi tartışmalar ve anlaşmazlıklardır. Ancak oyunun PC üzerindeki oyunu oynanmaz hale getiren fps düşüşleri oyunun ortasında alt+f4 çektirecek seviyedeydi. Bunlar yetmezmiş gibi “campaign” mod ağırlıklı bu oyunda güzelim hikaye çok kötü işlenmiş ve görsel şölen açısından kesinlikle potansiyelini değerlendirememiş. Oyunun gereğinden fazla aşağılandığı düşünen kesim ise platformlar yüzünden oluşan problemlerden kaynaklı olduğunu düşünüyorlardı. Örnek olarak oyunu Xbox One üzerinden oynayanlar oyunun performansından şikâyetçi olmuyorlardı ve oyundaki silah çeşitliliğini yeterli buluyorlardı. 

Oyun daha sonra gelen güncellemelerde teknik problemleri çözdü ancak oyun daha çıkmadan ya da çıkar çıkmaz parayı basıp oyunu alan, serinin ilk oyununu oynamış olan ve heyecanla ikinci oyunu bekleyen kesim için oyun endüstrisinin bu sürekli kendini tekrarlayan can sıkıcı hamlesi artık Homefront gibi yeni bir seride çizgiyi aşan son damlalardan biri oldu. İşte Homefront: The Revolution’ın günahı…