Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri GS Akademi Takımı’nda neler oluyor?

GS Akademi Takımı’nda neler oluyor?

Kurulduğu günden bu yana League of Legends akademi takımı olarak istediği başarıları elde edemeyen Galatasaray Espor, koçları Ömer Faruk “Cognac” Ünsal’ın daha ilk haftadan istifa etmesiyle taraftarlarının olumsuz eleştirilerine maruz kalıyor. As takımda olduğu gibi akademi takımınıda bu mevsim için baştan sona yenileyen Galatasaray Espor, takım koçu olarak Emre Muhterem “Major” Yiğittekin ile anlaştığını resmi sosyal medya hesaplarından duyurdu. 12 Haziran 2019 tarihinde Galatasaray Espor kadrosuna dahil olan Major, daha önceden Team Cappadocia, Pars eSports ve Beşiktaş Espor takımlarında görev almıştı.

Taraftarlar ise akademi takımının başarısızlığı için ikiye bölünmüş durumda. Kimileri takımın eski koçu olan Cognac’ın oyuncu seçimi konusunda hatalı olduğunu, kimileri ise Cognac’ın doğru tercihler yaptığını ancak oyuncuların bir türlü beklenen performansı veremediklerini ifade ediyor. Taraftarların tepkisini çeken diğer bir olay ise Cognac’ın takımdan istifa edeceğini daha önceki yayınlarında açıklamış olması ve aynı süreçte Espor Arena adında yeni bir projeye başladığını duyurmuş olmasıydı. Yaşanan iki hadisenin aynı döneme denk gelmiş olması, Cognac’ın koçluk görevi için isteksiz olduğunu düşünen taraftarların elini kuvvetlendirmiş oldu. Cognac takımdan ayrılmadan önce şu açıklamaları yapmıştı.

 

Cognac’ın bu açıklamaları hayranlar tarafından pek hoş karşılanmadı ve kendisine yapılan eleştirileri ise cevapsız bıraktı. Bazı taraftarlar ise Cognac tarafından Twitter’da engellendiklerini belirtip, Cognac’ın koçluk görevine kesinlikle hazır olmadığını savundular. Hayranlar ve Cognac’ın arasındaki sürtüşme henüz tam olarak yatışmadı. Ancak Galatasaray Espor kulübünün yeni koçlarını açıklamış olması, en azından taraftarların gönlüne su serpti diyebiliriz. Akademi Ligi 2. hafta mücadelesi için takımın başında olacak olan Emre Muhterem “Major” Yiğittekin‘in duyurusu şu şekilde gerçekleşti;

TRANSFER | Ülkemizdeki birçok Espor kulübünde idari ve teknik görevlerde yer alan Emre Muhterem “Major” Yiğittekin, League of Legends Akademi Takımımızın koçluğuna getirilmiştir. Büyük Galatasaray ailesine hoş geldin @emyigittekin!

Olaylardan bağımsız olarak taraftarın neler düşündüğünü daha detaylı bir şekilde öğrenmek için Facebook platformunda yer alan Galatasaray Espor taraftar grubu ile iletişime geçtik. Moderatörlere “Sizce Galatasaray Espor League of Legends akademi takımının beklenenleri verememesinin sebepleri nelerdir?” sorusunu yönelttik. Aldığımız cevapları seçeneklere ayırdıktan sonra, sorumuzu anket haline getirdik ve grup üyelerine açık bir anket oluşturduk. Toplamda 65 kişinin katıldığı, 3 saat süren ve kullanıcıların çoktan seçme hakkı bulunan anket sonuçları ise şöyle;

 

 

Ayrıca, taraftarların hiçbirinin oy vermemesi sebebiyle grafiğe eklemediğimiz bir seçenek daha vardı: Taraftarlar gerekli desteği vermedi.