Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Taktik savaşları için oynanış videosu yayınlandı

Taktik savaşları için oynanış videosu yayınlandı

Ülkemizin en popüler oyunlarından birisi olan League of Legends'ın yeni oyun modu Taktik savaşları, henüz çıkmadan tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

 

Daha önceden League of Legends'ın resmi sitesinde duyurulmuş olan yeni oyun modu, genel olarak “Dota Auto Chess” ile benzerlik taşıyor. Toplamda 7 rakibe karşı mücadele ettiğiniz bu oyun modunda, her tur sizin adınıza savaşacak güçlü bir takım oluşturmaya çalışıyorsunuz. Oyun, sıra tabanlı strateji oyunu olarak lanse ediliyor. Kazanma koşulu ise ayakta kalan son oyuncu olabilmek.

Oyunda her tur dükkanda altın harcayarak LoL şampiyonlarını takımınıza katıyorsunuz. Oyun boyunca aynı geçmişi ve sınıfı paylaşan şampiyonları seçerek özellik ilâveleri açıp takımınızı güçlendiriyorsunuz. Ayrıca aynı şampiyonun üç kopyasını birleştirerek onu süper biçimine yükseltebiliyor; üç süperi birleştirdiğinizdeyse şampiyonun ultra biçimine ulaşıyorsunuz. 

Takımınız rakibin tahtasına gittiğinde (rakibiniz de sizin tahtanıza gelebilir) savaş başlıyor. Savaş sırasında şampiyonlarınız otomatik olarak hareket eder, saldırır ve büyü kullanır. Tıpkı LoL'de olduğu gibi şampiyonlarınızdan tam verim alabilmek için takım kompozisyonlarınızı doğru seçmeli ve onları doğru konumlandırmalısınız.

Her bir turun sonunda gelecek turlarda harcamak için altın kazanıyorsunuz. Takım savaşlarını istikrarlı şekilde kazandığınızda can kaybetmekten kaçınıp rakiplerinize hasar verebiliyorsunuz. Ayakta kalan son oyuncuysanız oyunu kazanıyorsunuz. Bunu yaparken ara ara ifadelerinizi sıralamayı da unutmayın.

Dota Auto Chess'in topladığı popülariteden sonra benzer özellikleri taşıyan bir oyun modu yaratan Riot Games, anlaşmalı yayıncıları aracılığıyla Taktik Savaşları oyununu detaylı anlatan videolar yayınladı. League of Legends Türkiye'nin yayınladığı "Taktik savaşları nasıl oynanır?" videosunda ise yayıncı Dora "Stratera" Özsoy yer aldı. Stratera'nın yaptığı yayından gördüğümüz kadarıyla oyunda hala çok fazla eksiklikler mevcut. Ancak bu eksikliklerin hiçbiri oynanışı etkilemeyecek derecede. Taktik savaşlarının 18 Haziran Günü Public Beta Environment (PBE) sunucusunda oyuncuların beğenilerine sunulacağı söyleniyor. Tam sürümün ne zaman çıkacağı ise henüz açıklanmadı.

Riot Games, daha önceden oyun hakkında şu açıklamaları yapmıştı:
 

Taktik Savaşları'nı nasıl ve neden yapıyoruz?

Son zamanlarda LoL deneyimine derin ve özgün yenilikler getirecek, farklı oyun modlarını test ediyorduk. TS bu amaçla çıkaracağımız en yeni modumuz. Ayrıca farklı bir oyun türüne geçtiğimiz ilk mod. Strateji oyunlarını her zaman sevmişizdir ve son zamanlarda otomatik savaş türü çok ilgimizi çekti. Ofisteki Riotçular, son günlerde özellikle de Dota Auto Chess oynamaya çok uzun zaman ayırıyordu. Bu çok sevdiğimiz bir oyun ve LoL'de yeni bir mod oluştururken bize ilham kaynağı oldu.

Bu modu sizinle birlikte oluşturuyoruz. TS ilk olarak Açık Beta'ya gelecek. Yani çalışmalarımız bütün hataları giderene ve önemli noktaları çözene kadar bir süre daha devam edecek. Atacağımız her adımda deneyimlerinizi ve geribildirimlerinizi dinleyeceğiz. Bu yüzden lütfen fikirlerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. Bizse geliştirici yazıları, güncellemeler ve yama notları aracılığıyla yenilikleri sık sık paylaşacağız.

Bu gerçekten de kapsamlı bir oyun modu olacak. Dolayısıyla onu havalı meta oyun özellikleriyle destekleyeceğiz. Dereceli de bunlara dahil. TS'nin dereceli modunu 9.14 Yaması civarlarında getirmeyi düşünüyoruz. O aşamaya geldiğimizde çoğu hatayı gidereceğimizi ve başlangıçtaki oyun dengesini sağlayacağımızı tahmin ediyoruz.