Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Griffin’de büyük kriz

Griffin’de büyük kriz

LCK'in başarılı kulüplerinden Griffin, geçtiğimiz günlerde şok üstüne şok yaşadı.

2016'da kurulan takım lige 2018 yılında giriş yaptı. Lige ayak basamasından bu yana LCK 2018 Summer,LCK 2019 Spring,LCK 2019 Summer mevsimlerinde mücadele etmiş ayrıca 2 kez final görmüştü.iki kez final oynayan GRF iki finalden de LoL tarihinin en köklü ve başarılı takımlarından  SKT'ye mağlup olarak ayrılmıştı. Ligde mücadele ettiği mevsimlere bakarsak gayet başarılı bir istatistik olarak gözüküyor değil mi? İşte bu başarıları ve iyi kadrosu sayesinde takım Worlds'te de şampiyonluğun güçlü adaylarından biri olarak gösteriliyordu. Lakin bırakın şampiyonluğu Yarı finale bile yükselemeyen Kore ekibi Çeyrek finalde Invictus Gaming karşısında mağlup oldu. Bu mağlubiyet taraftarları şok ederken Griffin'in de evine dönmesine sebep olmuştu.

Buna rağmen fena bir sezon geçirmeyen takım hakkında Riot Games bir araştırma başlatmıştı. Araştırma bir hayli şok edici ve Griffin cephesi adına kötü sonuçlandı. Koç cvMax ve kovulan CEO Cho Gyu-nam süresiz olarak espordan men edildi. Bunun yanı sıra Griffin 85 bin Dolar para cezası aldı. Takımın ormancı Kanavi'nin sözleşmesinde gerçekleştirdiği usulsüzlükler ve oyuncunun bilgisi olmadan Kanavi'nin bir başka takıma transfer edilmesiyle birlikte koç cvMax'ın oyuncuları istismar edici davranışları, Riot Games'in bu cezayı vermesinin arkasındaki nedenler olarak öne çıkıyor.

Bu cezanın ve menlerin üzerine GRF cephesi bir açıklama yapmazken taraftarların kafasında yapılanmanın nasıl olacağına ve takımın ekonomisin nasıl bir hal aldığına dair soru işaretleri oluştu.