Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Bursaspor Esports’da büyük değişiklik

Bursaspor Esports’da büyük değişiklik

Ligimize 2018 yılının yaz mevsiminde katılan Bursaspor Esports büyük bir değişikliğe gitti.

Geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden ”Bağlantı Hatası” yazıp Geçtiğimiz sezonki oyunlardan derlemeler içeren bir klip paylaşan Yeşil Beyazlı ekip profil ve kapak fotoğrafını siyaha boyamıştı. Bu olayların ardından 12 Kasım-16 Kasım tarihleri arasında 5’ten geriye sayan Bursaspor Esports, 17 Kasım tarihinde 5Ronin ile ilgili bir video paylaşmış ve taraftarların kafasında soru işaretleri oluşturmuştu. Kimi taraftarlar Bursaspor Esports’un slotunu sattığını düşünürken kimi isim değişikliğine gitiğini söylüyordu.

Bu soru işaretlerini dağıtan isim ise Bursaspor Esports’un kurucu ortağı Sefa Kuru oldu. Sefa Kuru’nun yayınladığı açıklama metnindeki şu  sözler espor sahnesinde yepyeni bir takım izleyeceğimizi kesin kıldı: ”Bugün üzülerek Bursaspor Esports ile yapmış olduğumuz iş ortaklığımız sonlandırdığımızı açıklamak durumundayım.” ”2020 itibari ile kendi markamız olan ”5 RONIN” ile espor yolculuğumuza devam edeceğiz.” Açıklama metninin devamına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Daha önce Hades,Ragner,Tolerant gibi genç oyuncuları da kadrosunda bulunduran Bursaspor Esports şimdilik tarih sahnesine gömülmüş oldu.Timsahlar her ne kadar köklü bir tarihe sahip olmasa da 2018 Yaz mevsimi,2019 Kış mevsimi ve 2019 Yaz mevsininde Vadi’de boy göstermiş kimi zaman tarftarları şaşırtmayı başarmıştı. Timsahlar az önce de belirttiğimiz isimlerin espor kariyerinde önemli bir basamak olmuştu. Sözü fazla uzatmadan Bursaspor Esports’un yerine mücadele edicek olan 5 RONIN‘e Flank Esports ekibi olarak başarılar dileriz!