Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Griffin, 2020 Yaz Mevsimi kadrosunu duyurdu!

Griffin, 2020 Yaz Mevsimi kadrosunu duyurdu!

Geçtiğimiz mevsim LCK’den düşen Griffin, Hoya, Citrus, Naehyun, Bay, Wayne Yusin’den oluşan CK 2020 Yaz Mevsimi kadrosunu duyurdu.

Bir dönem inanılmaz bir çıkış yakalayarak LCK’de fırtına estiren Griffin, geçtiğimiz sezon yaşanan olaylardan dolayı yükseldiğiyle aynı hızda bir düşüş yaşadı. İlk olarak Chovy, Doran ve Lehends gibi oyuncularını kaybeden ekip geçtiğimiz mevsim kötü performanslar sergileyerek LCK’den düşmüştü. Sezon öncesi dönemde kadronun en önemli oyuncuları Tarzan, Ucal ve Viper takımdan ayrıldı. Griffin’in gelecek mevsim CK’de mücadele edecek kadrosu: Huya, Citrus, Naehyun, Bay, Wayne ve Yusin’den oluşacak.

Geçtiğimiz mevsimki kadrodan sadece Naehyun takımda kaldı. Orta koridorda iki oyuncu tercih eden ekip Naehyun’un yanında Bay’e de şans vermek istiyor. Üst koridor Hoya, Griffin çatısı altında akademi oyuncusu olarak forma giyiyordu ve LCK’de 8 maç oynadı. Citrus ise son olarak Team Dynamics forması giydi. Orta koridor Bay de aynı Hoya gibi takımda akademi oyuncusu olarak yer aldı ancak LCK’de hiçbir maçta forma giymedi. Alt koridorda yer alan Wayne ve Yusin’in de kariyerleri Bay’e benziyor.

Takım gelecek mevsim CK’de akademi oyuncularına şans vererek 2021’de franchising sistemine geçmesi beklenen LCK’den slot alabilmek için teklif yapacak gibi gözüküyor. 

Photo Credit: Team Griffin